Mateusz Szymański z Włocławka Mistrzem Świata w Pływaniu Zimowym

Podziel się
Oceń

Autor: Fot.nadesłane/H20

Trwają Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu - Tallinn 2024 w Estonii. W zawodach bierze udział Mateusz Szymański z Włocławka, który od wtorku walczy o najwyższe miejsca na 4 dystansach stylem klasycznym. Za nim już dwa starty w kategorii 100 m klasycznym i 200 m klasycznym. Włocławianie śledzą zmagania na Winter Swimming World Championship Tallinn 2024 i właśnie zostaliśmy poinformowani, że Mateusz Szymański wygrał zmagania na dystansie 200 M stylem klasycznym w kategorii 25-29 lat i uplasował się tym samym na 7 miejscu w kategorii Open. Tym samym został Mistrzem Świata w Pływaniu Zimowym. Dziś popłynie w kategorii 50 m stylem klasycznym o godz. 14:05, jutro 25 m klasycznym o godz. 10:24.

Mateusz Szymański jako dziecko plasował się w czołowej 10 najlepszych zawodników w kraju w jego roczniku. Obecnie jest pomysłodawcą i założycielem Akademii Pływania H2O. Od 6 lat współpracuje z jedną z największych warszawskich szkół pływania Academy of Hasten - Szkoła Pływania Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Jest trenerem pływania i instruktorem pływania niemowląt, a także instruktorem windsurfingu i snowboardu. Wywalczył medal Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, a także medale mistrzostw województwa w pływaniu oraz w ratownictwie wodnym wspólnie z trenerami Akademii H2O.