Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 grudnia 2025 05:08
Reklama
Reklama

Budynek główny szpitala we Włocławku ma zostać zburzony. W planach otwarcie oddziału psychiatrii

Podziel się
Oceń

Budynek główny szpitala we Włocławku ma zostać zburzony. W planach otwarcie oddziału psychiatrii

Na terenie włocławskiej lecznicy ma powstać nowy budynek stanowiący gmach główny szpitala. Obecnie prowadzone są prace projektowe, a na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. 

"W planach jest m. in.  stworzenie nowych oddziałów, hematologii i psychiatrii. W nowych murach oraz obiektach po kapitalnych remontach znajdą się nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Pieniądze na rozbudowę placówki miałyby płynąć z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz być skredytowane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 

W tym roku po kapitalnym remoncie oddano do użytku dwa budynki szpitala w których zgodnie z planami mają zostać usytuowana administracja oraz dwódziestołóżkowy oddział geriatryczny. 

"Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego starego obiektu. Zgodnie z założeniami funkcjonalno-użytkowymi, na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja" - dowiadujemy się z informacji opublikowanych na stronie Urzędu Marszałkowskiego

Modernizacja i rozbudowa w założeniach ma kosztować na tym etapie ponad 300 milionów złotych.


Napisz komentarz

Komentarze

Mia 08.08.2019 18:33
Wybudują po to aby mieć co zamknąć? Tak jak Oddział dziecięcy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama