Szampon do przetłuszczających się włosów musi spełniać pewne wymagania, żeby mógł prawidłowo działać. Trzeba jednak wiedzieć, że powinien on również wpływać na regulację gruczołów łojowych. Ponadto, co istotne należy zwrócić uwagę na inne objawy, świadczące o łojotokowym zapaleniu skóry, jak: zmiany rumieniowo-złuszczające, czerwone plamy, podrażnienia, żółte lub brązowe łuski oraz łupież. Szampon do przetłuszczających się włosów musi zatem mieć odpowiedni skład. Temat ten rozwiniemy niżej.
ŁZS głowy – najważniejsze informacje
Pytanie: | Odpowiedź: |
Czy istnieje lek, który umożliwia wyleczenie się z ŁZS głowy: | Nie ma leku, który pozwoliłby całkowicie wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry głowy. |
Jaki choroba ma przebieg: | Choroba ta przebiega z okresami remisji i nawrotów, dlatego wymaga powtarzania terapii leczniczej, pielęgnacji oraz profilaktyki. |
Co daje leczenie oraz pielęgnacja dermokosmetykami: |
|
ŁZS – co to za choroba?
ŁZS to często spotykana choroba dermatologiczna – jednak jej leczenie nie należy do najprostszych, ponieważ ma ona nawrotowy charakter oraz brakuje konkretnie określonej farmakoterapii.
Za przyczynę dermatozy obwinia się normalnie bytujące na ciele każdego człowieka drożdżaki malassezia furfur. Kiedy mają one sprzyjające dla siebie warunki, zaczynają się niebezpiecznie namnażać, tworząc stan zapalny i czyniąc szkody. Dodatkowo istnieją czynniki predysponujące do powstania schorzenia:
obniżona odporność organizmu,
zakażenie wirusem HIV,
skłonności genetyczne, np. tłusta cera,
stosowanie, niewłaściwych dla danej skóry i agresywnych kosmetyków,
nadużywanie alkoholu,
długotrwały stres,
zaburzenia odżywiania.

.jpg)
Przy łojotokowym zapaleniu skóry, konieczne jest właściwe leczenie oraz pielęgnacja. Jeśli się tego nie przypilnuje, nawarstwiony, martwy naskórek oraz surowiczy wysięk, będą tworzyć swoistego rodzaju „skorupę”, później bardzo trudną do usunięcia. Ponadto objawy mogą zacząć atakować sąsiednie części ciała, bogate w gruczoły łojowe. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości kosmetyki na przetłuszczające się włosy. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zestawu z przeznaczeniem do walki z ŁZS, bogatego w siarczek selenu, pirokton olaminy, ichtiol oraz mleczko pszczele – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, z Clinica Cosmetologica
Pokonaj przetłuszczanie się włosów oraz inne dokuczliwe objawy łojotokowego zapalenia skóry – wybierz skuteczny zestaw SEBORH
Jeśli dokucza Ci ŁZS, to spróbuj zastosować nie tylko dobry szampon, ale cały zestaw trzech wysokiej jakości produktów, które bazują na naturalnych substancjach aktywnych. W ten sposób uda Ci się pokonać szybko i skutecznie wszystkie charakterystyczne objawy choroby.
.png)
.png)
Szampon Seborh – zawiera tak efektywnie działające składniki, jak np.: siarczek selenu, pantenol, ichtiol czy mleczko pszczele. Dlatego produkt jest w stanie dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum. Zabija grzyby, złuszcza i usuwa martwy naskórek, po czym pobudza do regeneracji oraz nawilża skórę.
Emulsja Seborh – znajdziesz w niej cenny pirokton olaminy, NMF, siarkę, olej z czarnuszki czy mocznik. Te i inne substancje sprawiają, że produkt przywraca równowagę gruczołom łojowym, działa silnie grzybobójczo. Co ważne koi podrażnienia oraz stany zapalne, a także odkaża skórę, niweluje pieczenie oraz świąd. Naskórek nie łuszczy się, lecz staje się bardziej nawilżony, wygładzony i miękki.
Płyn Seborh – ma w sobie bogactwo kwasów, np. migdałowy czy jabłkowy, ale też znajdziesz w nim ekstrakt z miłorzębu i ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Płyn regeneruje, silnie nawilża, wzmacnia mikrokrążenie, a także naczynia krwionośne. Efektywnie reguluje proces złuszczania naskórka, jak również wydzielanie sebum.
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Więcej na stronie seborh.pl
Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja przy łojotoku?
Efektywna pielęgnacja przy łojotoku musi wymagać samozaparcia ze strony chorego i systematyczności, powinna być łagodna, ale też wielokierunkowa. Koniecznie trzeba też skontaktować się z dermatologiem i mieć z nim regularny kontakt. Lekarz postawi diagnozę, po czym rozpocznie odpowiednie leczenie – zależnie do stopnia zaawansowania choroby. W tym celu zapisuje preparaty, leki miejscowe albo doustne. Bardzo skuteczne okazują się również łagodne produkty pielęgnacyjne, bazujące na naturalnych substancjach aktywnych. Przez systematyczne stosowanie takich kosmetyków, skóra ma uregulowane złuszczanie martwego naskórka, wzmocnioną barierę ochronną, cichną też stany zapalne, jak również świąd. Warto, nawet gdy choroba przejdzie w stan remisji, stosować preparaty bogate w kwasy, które pomogą regulować gruczoły łojowe, niwelować stany zapalne i złuszczać martwy naskórek.
Podsumowanie
Pielęgnacja skóry z ŁZS wymaga ciągłego regulowania złuszczania, zatrzymywania wody w skórze oraz odbudowy warstwy hydrolipidowej naskórka. Niezwykle istotne jest, by nawet w okresach remisji tak dbać o skórę, by móc utrzymać ten stan jak najdłużej. Jedynym mądrym wyjściem jest systematyczny kontakt z dermatologiem oraz stosownie profesjonalnych dermokosmetyków z dużą ilością odpowiednio dobranych składników.