Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 czerwca 2025 02:11
Reklama
Reklama

Kolorowy korowód przeszedł przez ul. 3 Maja. Dziś Parada Schumana

Podziel się
Oceń

Kolorowy korowód przeszedł przez ul. 3 Maja. Dziś Parada Schumana

O godzinie 10:00 na Placu Wolności było wyjątkowo kolorowo. W centrum miasta pojawili się przedstawiciele 29 włocławskich placówek edukacyjnych reprezentujący swoim strojem kraje europejskie. Parada Schumana kolejny raz przeszła ulicami Włocławka.

Robert Schuman był francuskim politykiem, dwukrotnym premierem tego kraju i kluczową postacią w powojennej Europie. To jeden z ojców założycieli Unii Europejskiej obok Konrada Adenauera, Jeana Monneta i Alcide De Gasperiego. Parada Schumana odbywa się we Włocławku od wielu lat.

Kilka miesięcy przed wydarzeniem przedstawiciele uczniów włocławskich szkół losują jakie kraje będą reprezentować. Następnie wspólnie z nauczycielami przygotowują stroje oraz inne elementy związane z kulturą, sztuką i historią danego państwa.

Dziś uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę Zespołu Szkół Samochodowych przeszli przez ulicę 3 Maja i skierowali się na Stary Rynek. Tam odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama