Podczas mszy świętej na cmentarzu w Zgłowiączce doszło do poważnego zdarzenia. Jak przekazała nam czytelniczka, w trakcie nabożeństwa zasłabła kobieta, a służby prowadziły długotrwałą reanimację. Czytelniczka relacjonuje:
„Na cmentarzu w Zgłowiączce, podczas mszy świętej, reanimowano kobietę. Na miejscu były dwie jednostki straży pożarnej i kilka karetek. Nie mam informacji, czy kobieta przeżyła, ale działania trwały bardzo długo, właściwie przez całą mszę. Świadkowie zastanawiali się, również i ja czy kobietę udało się uratować”.
O szczegóły poprosiliśmy Państwową Straż Pożarną. Odpowiedzi udzielił oficer prasowy PSP, Mariusz Bladoszewski:
„O godzinie 10.30 doszło do zatrzymania krążenia u 65-letniej kobiety. Na miejsce przybyły jednostki JRG 1 z Włocławka oraz OSP Zgłowiączka, a następnie zespół pogotowia ratunkowego. Reanimacja prowadzona była przez około 40 minut. Kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przetransportowana do szpitala”.
Z informacji służb wynika więc, że kobieta została przywrócona do czynności życiowych. Na pochwałę i uznanie zasługuje tu działanie obecnych na miejscu strażaków i ratowników. Nie rezygnowali i zdeterminowani do końca walczyli o życie kobiety, prowadząc tak długą reanimację.

Napisz komentarz
Komentarze