Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 grudnia 2025 16:08
Reklama
Reklama

Ratownicy WOPR edukują dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie

Podziel się
Oceń

Ratownicy WOPR edukują dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie

Autor: fot.Martyna Drzewiecka

Dziś tj.(07.01) w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego miała miejsce prelekcja dla uczniów przygotowana przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia dotyczyły bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych.  Prelegenci przedstawili dzieciom sytuacje, które mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu, a także pokazali jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zademonstrowali również sprzęt, jakiego standardowo używają podczas akcji ratunkowych. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły zorganizowanych zajęciach. W trakcie pogadanki uczniowie mogli zadawać pytania, ale także - jeśli ktoś już posiadał wiedzę - udzielać odpowiedzi na zadawane przez pracowników WOPR pytania. W trakcie zajęć została zademonstrowana pozycja bezpieczna boczna, w której chętni uczniowie mogli ułożyć swoich kolegów. Woprowcy informowali również jaki sposób poprawnie wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

„Dzisiaj, jak co roku, pokazujemy co się stanie jak się złamie lód i jak przeciwdziałać, jak ratować się samemu lub pomagać komuś. My jako ratownicy mamy sprzęt odpowiedni, specjalistyczny sprzęt lodowy, w warunkach jak jest lód i woda. Przestrzegam przed tym żeby samemu, jak ktoś jest niedoświadczony, nie ratować tylko poinformować służby do tego odpowiednie, czyli ratowników WOPR, straż pożarną, policję.” - Konrad Wojcieszyński WOPR Włocławek.

Jak stwierdziły dzieci udział w tego typu zajęciach jest dla nich interesujący. Propozycje poprowadzenia zajęć z zakresu ratownictwa otrzymuje od WOPR wiele placówek edukacyjnych.  Na ich życzenie ratownicy WOPR pojawiają się, aby uświadamiać dzieci o grożących im niebezpieczeństwach, a także informować jak bezpiecznie spędzić ferie.

 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama