Do naszej redakcji zwrócił się pan Andrzej, mieszkaniec Włocławka, któremu nie podobają się zmiany jakie zaszły na ulicy Cyganka. Jego zdaniem nowa organizacja ruchu powoduje zamieszanie i może doprowadzić do licznych kolizji.
"Może Państwo mi powiedzą, kto wpadł na taki mądry pomysł z zafundowaniem kierowcom slalomu na Cygance? Parking z lewej, kilkanaście metrów dalej z prawej. Co to ma być? Tylko czekać jak samochody stojące na parkingu będą poobijane. To tak na stałe, czy okresowo?" - pyta pan Andrzej
Zmiany na ulicy Cyganka funkcjonują od końca września, a mimo to wielu kierowców nadal nie może się przyzwyczaić do tego, że parking jest z jednej strony, a po chwili z drugiej. Podobna sytuacja ma miejsce na ulicy Jagiellońskiej. Pytania jakie postawił pan Andrzej skierowaliśmy do Urzędu Miasta Włocławek.
"Na ulicach Żabia oraz Cyganka zmiany zostały wprowadzone do 30.09.2020 r., natomiast na ul. Jagiellońskiej wykonawca miał czas realizacji do 31.10.2020 r. Są to stałe zmiany organizacji ruchu, natomiast po ich wprowadzeniu zostały objęte okresową obserwacją pod kątem zachowania kierowców oraz skuteczności wprowadzonych zmian. Wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim uspokojenie ruchu pojazdów tym samym zwiększając poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Uwagi dotyczące nadmiernej prędkości poruszających się pojazdów na ulicach Żabia, Cyganka oraz Jagiellońska były zgłaszane przez mieszkańców wskazanych ulic a także interpelacjami Radnych Rady Miasta Włocławek. Słuchając tych sygnałów, z uwagi, że wskazane ulice są drogami jednokierunkowymi Komisja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaleciła wprowadzenie na tych ulicach naprzemiennego parkowania, rozwiązania skutecznie stosowanego w innych miastach w celu uspokojenia ruchu." - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta
Do zmian kierowcy będą musieli się przyzwyczaić. Naprzemienne parkingi były odpowiedzią magistratu na apele mieszkańców tych ulic, których zdaniem kierowcy za szybko poruszali się pod ich mieszkaniami. Jest to rozwiązanie tańsze, niż np. progi zwalniające. Niestety, nie wiemy, czy, jak sugeruje pan Andrzej, dochodzi do większej liczby uszkodzeń aut stojących na parkingu.
Napisz komentarz
Komentarze