Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 lipca 2025 21:44
Reklama

"Legalna aborcja. Bez kompromisów". Na placu Wolności zbierano podpisy pod projektem ustawy

Podziel się
Oceń

"Legalna aborcja. Bez kompromisów". Na placu Wolności zbierano podpisy pod projektem ustawy

Wczoraj na placu Wolności o godzinie 15:00 odbyło sie spotkanie wiernych, którzy odmówili "Koronkę do miłosierdzia Bożego na ulicach miast". Nieco później, o 16:30, również na placu Wolności, zbierane były podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Legalna aborcja. Bez kompromisów". Jakie zapisy znajdują się w projekcie?

Reklama
  • Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu.
  • Wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę.
  • Koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia! Chcemy dodatkowych regulacji w tym zakresie.
  • Depenalizację aborcji: zniesienia kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży.
  • Reformę procedury sprzeciwu pacjenckiego.
  • Rozszerzenie programu badań prenatalnych, na badanie białka PAPP-a.
  • Świadczenie przerwania ciąży udzielane zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, z uwzględnieniem wszystkich dostępnych metod, w tym metod farmakologicznych, które wspominane są w ustawie po raz pierwszy.

W skład Komitetu poparcia dla ustawy wchodzą organizacje i ruchy takie jak Strajk Kobiet, Aborcyjny Dream Team, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet, czy posłanki Lewicy - Katarzyna Kotula, Wanda Nowicka, Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat, Joanna Senyszyn, Monika Falej i Katarzyna Ueberhan.



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama