Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 maja 2024 00:06
Reklama

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci Szymona w KMP we Włocławku. Na postanowienie wpłynęło zażalenie

Podziel się
Oceń

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci Szymona w KMP we Włocławku. Na postanowienie wpłynęło zażalenie

Autor: archiwum

W lutym 2020 r. policjanci zatrzymali 38-letniego Szymona. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Jak informował nas oficer prasowy, zatrzymanie miało związek ze sprawą narkotykową. Niestety doszło do tragedii – mężczyzna zmarł. Sprawę początkowo badała Prokuratura we Włocławku, która wystąpiła o wyłączenie jej ze śledztwa. Wobec tego zajęła się nią Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Prokurator prowadzący sprawę zasięgnął szeregu opinii biegłych z m. in. zakresu stosowania przymusu bezpośredniego. Zarządzono także eksperyment procesowy w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku. Z końcem lutego tego roku Prokuratura w Słupsku umorzyła śledztwo.

"W sprawie śmierci Szymona Komorowskiego z końcem lutego tego roku została podjęta decyzja o umorzeniu śledztwa z uwagi na niestwierdzenie znamion czynu zabronionego. Podstawą tej decyzji była uzyskana w sprawie opinia biegłego z zakresu stosowania technik interwencji i środków stosowania przymusu bezpośredniego, z której wynika, że zastosowane wobec Szymona Komorowskiego techniki obezwładnienia, z uwagi na jego agresywne zachowanie były adekwatne do wynikłej dynamicznie rozwijającej się sytuacji. Z opinii tej wynika również, że funkcjonariusze policji w ramach przymusu bezpośredniego mogą zastosować takie środki jak chwytanie tułowia, głowy, zakładanie dźwigni, trzymanie czy tez dociskanie do podłoża. W celu obezwładnienia mogą również zastosować kaftan bezpieczeństwa. Dla przypomnienia Szymon Komorowski został zatrzymany przez włocławską policję w dniu 25 lutego 2020 r. pod zarzutem posiadania i uprawiania marihuany. Podczas zatrzymania Szymon Komorowski zachowywał się agresywnie wobec policjantów oraz był bardzo pobudzony ruchowo. Odmawiał wykonania poleconych mu czynności. W toku dalszych badań stwierdzono, że w chwili zatrzymania w jego organizmie znajdowała się kokaina. Z uzyskanych w sprawie opinii biegłego patomorfologa oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, iż przyczyną śmierci Szymona Komorowskiego była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana szybką utratą tlenu w jego organizmie." - powiedział Prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Decyzja została rozesłana do stron występujących w tej sprawie. Na postanowienie Prokuratury w Słupsku wpłynęło zażalenie. W związku z wpłynięciem zażalenia sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego we Włocławku, w celu ustalenia, czy umorzenie było zasadne, czy tez nie.


Napisz komentarz
Komentarze
Życzę jej dobrze. 20.03.2022 20:11
Niech Julita dziękuje losowi, że usunął tego patusa z jej życia. To jest dobra dziewczyna i zasługuje na kogoś kto ją doceni. Nawet nie wie jak by ją zniszczył po kilku latach wspólnego życia. Nie ma kogo żałować.

Wszystko będzie Wam oddane 17.03.2022 14:54
Dwa razy robiona sekcja ,która nic nie wykazała i nagle znaleziono substancje? Robicie sobie kpiny z ludzi i śmiejecie się ludziom prosto w twarz,ale przyjdzie Wam zapłacić! Wszystkim razem i każdemu z osobna! Wszyscy na tych posadkach macie krew na rękach i plamy na sumieniu,ale karma zawsze wraca! 3majcie się

skazany 16.03.2022 07:57
Śmiech na sali jak czytam o poczynaniach prokuratury we Włocławku oni kuźwa niC nie robią

Tfu 17.03.2022 15:08
Dobrze sprzątają. Zamiatają pod dywan co niewygodne,dobrze skorumpowane lub co odgórnie nakazane

Reklama
Reklama
Reklama