Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 lipca 2025 08:27
Reklama

Dworzec Zazamcze regularnie dewastowany przez wandali

Podziel się
Oceń

Dworzec Zazamcze regularnie dewastowany przez wandali

Dworzec Zazamcze każdego dnia jest użytkowany przez wiele osób. Części mieszkańców Zazamcza podróżuje pociągiem do pracy lub na uczelnię. W drugą stronę podróżują uczniowie okolicznych placówek oświatowych takich jak Zespół Szkół Elektrycznych, II Liceum Ogólnokształcące czy Państwowa Uczelnia Zawodowa. W budynku dworca od lat nie ma już kas, w których można kupić bilety na pociąg. W środku znajduje się jedynie kwiaciarnia.

Mimo tego, że biletów już kupić nie można, budynek stanowi schronienie przed wiatrem, deszczem, śniegiem. Od dłuższego czasu dworzec jest regularnie dewastowany. Wandale wybijają szyby. W ciągu ostatnich tygodni wybite zostały także szyby w drzwiach dworca. Jak ostatnio informowaliśmy, w kręgu zainteresowania osób lubujących się w niszczeniu mienia publicznego znalazł się mostek na rzece Zgłowiaczka. Przez to, że rzucano w niego kamieniami uszkodziło się oświetlenie. Cały artykuł TUTAJ

Zwróciliśmy się do PSP SA z pytaniami dotyczącymi budynku. Czy zniszczenia są zgłaszane organom ścigania? Kiedy szyby zostaną ponowie wstawione? Czekamy na odpowiedź.



Napisz komentarz

Komentarze

Proszę Interweniować 23.03.2022 13:56
To powinien być obiekt nowoczesny, z punktami handlowymi, z automatem na bilety przynajmniej, a nie, że jest syf! Z tego dworca Zazamcze mnóstwo osób korzysta, remont za 2 miliony zmienił by to miejsce absolutnie. Setki miliony idą na inne dworce a u nas nie można parę milionów dać?

ONA 23.03.2022 06:03
NIE ZGŁASZAĆ PO CO

Reklama
Reklama
Reklama