Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 04:50
Reklama

Posprzątają brzeg Wisły we Włocławku. Kolejna edycja walki o #MniejPlastiku

Podziel się
Oceń

Posprzątają brzeg Wisły we Włocławku.  Kolejna edycja walki o #MniejPlastiku

Autor: materiały prasowe

To już 7. runda walki o #MniejPlastiku i innych śmieci w środowisku wiślanym. Tym razem czas oczyścić Wisłę między Płockiem a Toruniem. Włocławskie brzegi Wisły też zalśnią!

Od początku roku co miesiąc ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski razem z lokalnymi ekowolontariuszami pokonuje kolejne odcinki Królowej Polskich Rzek (zaczął w styczniu u jej źródeł, w październiku zwieńczy pieszo-kajakowo-rowerową wyprawę przy ujściu do Bałtyku).

8 lipca o godz. 10.00 przy wystawie „#MniejPlastiku” w Przystani Morka w Płocku rozpocznie się sprzątanie brzegów Wisły, a potem ekolog i jego ekipa ruszą w trasę liczącą ponad 120 km. Większość dystansu pokonają na rowerach – Zapraszamy cyklistki i cyklistów do wspólnej jazdy! Pierwszy dzień lipcowego etapu Wiślanej Odysei zakończy się we Włocławku. 9 lipca o godz. 10.00 spotykamy się w Przystani Wodnej we Włocławku (przy ul. Piwnej). Posprzątamy lewy brzeg Wisły i pomkniemy w dalszą trasę – do Torunia.

#WiślanaOdyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna. Marsz/kajakowanie/rowerowanie wzdłuż nurtu Wisły od źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku, połączony ze sprzątaniem brzegów i edukowaniem lokalnych mieszkańców. 1200-kilometrowa trasa podzielona jest na 10 etapów. W jeden wybrany weekend w miesiącu grupa wolontariuszy pod przewodnictwem ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego pokona każdorazowo 100-150 km.

#WiślanaOdyseja to już trzecia duża akcja z cyklu ekologicznych przedsięwzięć organizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W 2020 r. odbyła się Bałtycka Odyseja, czyli sprzątanie plaż wzdłuż całego polskiego wybrzeża. Rok później w ramach Górskiej Odysei wolontariusze sprzątali szlaki turystyczne wzdłuż południowej granicy Polski. Wszystkie akcje łączy potrzeba zwracania uwagi na nadmiar plastikowych odpadów w środowisku, a szczególnie w wodzie.



Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama