Do kilku włocławskich szkół wpłynęła drogą mailową bardzo niepokojąca wiadomość. Naszej redakcji została ona przekazana przez rodziców. Wiadomość mówi, że może dojść do próby uprowadzenia dziecka. Poniżej publikujemy treść.
"Szanowni Państwo dziś otrzymaliśmy anonimowego maila o niepokojącej treści, w którym autor informuje nas, że ma zamiar porwać naszego ucznia. Sprawę zgłosiłam na Policję, ale bardzo Państwa proszę o wyjątkową czujność szczególnie w drodze do i ze szkoły. Mail o podobnej treści trafił do innych szkół i mimo, że jest anonimowy uważam, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze dlatego informuje Państwa o tym zdarzeniu. Policja twierdzi, że mail został kaskadowo wysłany do różnych szkół." - czytamy w wiadomości
Również prosimy o czujność oraz o zwracanie uwagi, czy w pobliżu placówek edukacyjnych nie znajdują się podejrzanie zachowujące się osoby. Dzieci powinny drogę do szkoły odbywać pod opieką osoby dorosłej.
Aktualizacja z KMP we Włocławku
"Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie z dwóch włocławskich szkół. Wynikało z nich, że na skrzynkę e-mail wpłynęła wiadomość z pogróżkami, że może dojść do porwania ucznia szkoły. Dotychczas żaden z rodziców nie złożył w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie. W związku z fałszywymi alarmami policjanci prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie." - powiedziała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku
Napisz komentarz
Komentarze