Służby nadal prowadzą poszukiwania wędkarza, który zaginął w minioną sobotę około południa. 39-latek wypłynął pontonem na Wisłę. Godzinę później znaleziona na wysokości ulicy Pszennej wywrócony ponton oraz pływający w wodzie sprzęt wędkarski. Straż pożarna, policja, WOPR, a także rodzina zaginionego niezwłocznie rozpoczęła poszukiwania. Do akcji używany jest sonar, czy dron z termowizją.
Dziś mija czwarty dzień poszukiwań. Nie ułatwia ich coraz szybciej zapadający zmrok oraz warunki jakie panują na rzece. W dzisiejszych poszukiwaniach brali udział włocławscy strażacy, WOPR oraz policja. Pod wodę zeszli nurkowie. Mężczyzny nadal nie udało się odnaleźć.
Z uwagi na prowadzone poszukiwania mężczyzny na Dolnej Wiśle w Włocławku do działań koordynowanych przez WOPR Włocławek dołączyły się jednostki WOPR z terenu województwa kujawsko-pomorskiego (25 ratowników wodnych)
W działaniach poszukiwawczych brały udział jednsotki:
- łodzie WOPR Włocławek +sonar
- łodzie Nadgoplańskie WOPR Kruszwica + sonar
- łódź WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego + dron
- łódź Lipnowskie WOPR
- łódź KM PSP Włocławek Grupa Wodno-Nurkowa
- łódź Ogniwo Prewencji na wodach i terenach przywodnych KMP Włocławek
Napisz komentarz
Komentarze