Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 lipca 2025 23:07
Reklama

Zegarki z Dalekiego Wschodu na równi ze szwajcarskimi? Historia zegarków japońskich

Podziel się
Oceń

Zegarki z Dalekiego Wschodu na równi ze szwajcarskimi? Historia zegarków japońskich

Autor: fot. nadesłane

Japonia uznawana jest zazwyczaj jako Kraj Kwitnącej Wiśni, jednak w historii zegarmistrzostwa to właśnie ona dzieli podium ze Szwajcarią jako potęga w dziedzinie tworzenia wysokogatunkowych zegarków. Oba te kraje odcisnęły widoczne do dziś piętno na rynku zegarmistrzowskim. Mocne jak dzwon mechanizmy i niezwykły design sprawiają, że warto zatrzymać się na chwilę w czasie i bliżej poznać specyfikę zegarków z azjatyckiego kraju. Gdy Szwajcaria postawiła na tradycję i celebrowanie korzeni, japońscy zegarmistrzowie zdecydowali się wybiec w przyszłość, ustanawiając innowację głównym motywem przewodnim swoich kunsztownych prac. To właśnie Japończycy wynaleźli i rozpropagowali najdokładniejsze w swym czasie mechanizmy kwarcowe zasilane baterią oraz elektroniczne ekrany LCD, uchodzące za prekursorów dzisiejszych smartwatchy.

Późniejszy start i zawrotna kariera japońskich zegarków na rynku europejskim

Różnica między szwajcarskimi i japońskimi zegarkami objawia się szczególnie w czasie ich dotarcia do Europy – oczywistym faktem jest, że to właśnie szwajcarskie twory zjawiły się szybciej, ale japońskie zegarki w krótkim czasie od zawitania w Europie podbiły serca milionów wielbicieli czasomierzy. Japonia stała się więc sporą konkurencją dla Szwajcarii w kwestii zegarmistrzostwa. Dziś to właśnie japońskie marki wiodą prym na rynku, wyróżniając się unikatowym podejściem twórców do samej formy czasomierza, jego przeznaczenia i funkcjonalności. Estetyka idzie w parze z nowoczesną technologią, zaś grono miłośników zegarków z Kraju Kwitnącej Wiśni stale rośnie. Wydaje się, że już nic nie powstrzyma jednego z kolosów jakim jest Japonia i nie zastąpi go na dzielonym ze Szwajcarią podium. Skąd tak pewne wnioski? Wynikają one z zalet modeli japońskich – wytrzymałości, nowoczesności i doskonałego designu, który podbił serce niejednego fana czasomierzy. W kalejdoskopie zalet nie powinno się również pomijać kwestii ceny – japońskie zegarki są porównywalne jakością ze szwajcarskimi, jednak ich cena bardzo często jest niższa.

Kwintesencja Tokio zaklęta w czasomierzu – zegarki Orient

Marka Orient, należąca do Wielkiej Japońskiej Czwórki, od 1951 roku (w którym zaprezentowała flagowy i kultowy model Orient Star) nie pozwala o sobie zapomnieć. Eleganckie i uniwersalne produkty nawiązują do tradycji japońskich zegarków nie tylko poprzez design, lecz także niezawodną funkcjonalność. Mówi się, że nie ma bardziej rozchwytywanych zegarków, niż te marki Orient. Szczególnie mężczyźni upatrzyli sobie te ponadczasowe czasomierze, które – niezależnie od serii – cechują się dopracowaniem w każdym szczególe. Zegarki Orient występują w wielu stylach i mimo dominacji klasycznego, znaleźć można wiele modeli zegarków sportowych czy przeznaczonych bardziej do codziennego noszenia. W Polsce zakupić je można w wielu miejscach; warto jednak dokładnie sprawdzać oferty, zważywszy na częstotliwość oszustw i obecność szwindlerów obiecujących gruszki na wierzbie. Osobom robiącym zakupy w Internecie szczególnie poleca się stronę WestWatches – sprawdzonego dystrybutora markowych zegarków. Korzystając z usług renomowanych sprzedawców, minimalizujesz ryzyko zostania oszukanym do zera. Zacznij mierzyć czas po japońsku z zegarkiem Orient. 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama