W połowie lutego została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Gajowej, Wiejskiej oraz Zgodnej. Wyłączona została sygnalizacja świetlna, ustawiono znak zakazu skrętu w lewo z ulicy Wiejskiej w Gajową. Doszło tam do szeregu kolizji drogowych, na szczęście nie były one groźne.
Zaraz po zmianie organizacji ruchu na sąsiednim skrzyżowaniu, na ulicy Szuwarowej ustawił się patrol policji. Po naszych artykułach na ten temat, z redacją skontkatował się mieszkaniec Włocławka. Na zdjęciach do artykułu dostrzegł nieprawidłowości. Jakie? Chodzi o położenie radiowozu.
"Na zdjęciach widać, że tylko raz mieli włączone koguty, więc byli pojazdem uprzywilejowanym. W obu przypadkach nie zachowali 10 m od skrzyżowania jak i 10 m od przejścia dla pieszych. Ponadto powinni stanąć w miejscu widocznym i prawdopodobnie stoją na tej drodze pod prąd (...) Rażące łamanie przepisów przez osoby które powinny dawać wzór do naśladowania to problem z którym należy walczyć." - napisał włocławianin
O komentarz do sprawy zapytaliśmy Komendę Miejską Policji we Włocławku.
"Odpowiadając na Pana pytanie, informuję, iż w związku ze zmienioną z dniem 13.02 br. organizacją ruchu u zbiegu ulic Wiejska-Gajowa-Zgodna do tutejszej KMP wpływały zgłoszenia dotyczące niestosowania się przez kierujących do obowiązujących obecnie w tym rejonie znaków drogowych, zwłaszcza do znaku B21 "zakaz skrętu w lewo". Jednocześnie, z uwagi na zamknięcie odcinka drogi K-62, na skrzyżowaniu tym nastąpiło znaczne zwiększenie ruchu pojazdów, dlatego też w rejon skrzyżowania zostali skierowani policjanci ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i egzekwowania stosowania się do obowiązujących tam obecnie znaków drogowych. Jednocześnie pragnę podkreślić, że radiowóz stał w tym miejscu z uwagi na wykonywane czynności służbowe, bezpośrednio związane z nowo wprowadzoną zmianą organizacji ruchu, a w takich sytuacjach, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 5 listopada 2019 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego, możliwy jest postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego." - napisała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku
W ciągu jednego dnia (14 lutego) funkcjonariusze nałożyli w tym miejscu aż 10 mandatów karnych na kierowców, którzy łamali zakaz skrętu w lewo.
Napisz komentarz
Komentarze
burza
01.03.2023 14:53
Ktoś musi przypilnować ruchu bo kierowcy dostali małpiego rozumu na dość prostym skrzyżowaniu. Zresztą nawet przy sygnalizacji świetlnej są tam zdarzenia drogowe. Jeździłem tamtędy od kilku lat i jeżdżę tam codziennie. Zawsze drżę czy ktoś mi nie przyłoży. Co do postawy Policji to popieram bo zawsze jak są to jest bezpieczniej. Kawałek dalej jest Rondo Falbanka i tam można "walić" mandaty jak z rękawa. Szczególnie na zjeździe do Michelina. A trzeba mieć dużo odwagi żeby pojechać prawidłowo np. do 3 zjazdu na tym dwupasmowym rondzie.
Art
28.02.2023 17:35
Kiedyś dawno dawno temu istniało coś takiego jak patrol pieszy. Dziś muszą siedzieć w ciepłym autku
Zgroza
28.02.2023 08:24
Ten liścik to chyba zemsta kogoś kto dostał mandacik za skręt w lewo mimo zakazu :) Swoją drogą na tym skrzyżowaniu nie są respektowane żadne przepisy - albo wszyscy jadą albo wszyscy stoją i rusza jako pierwszy kierowca z wiejskiej od strony miasta. Gdyby policja była złośliwa to by nie 10 a 100 mandatów wystawiała.
niżej
27.02.2023 18:21
Dziwne, rozporządzenie zmienia Ustawę Prawo o ruchu drogowym ? Państwo prawa ?
Milicja policja to samo, dajesz im uprawnienia to korzystają z tego z ochotą, wierne psy, protestują tylko gdy chodzi o podwyżkę dla siebie
27.02.2023 16:23
Milicja w formie. Jak wymyślono na podstawie uchwał ministra to ścigali nawet rzucając na ziemię osoby starsze, bo brak maseczki na wolnym powietrzu. Jak dali im uprawnienia do zatrzymywania nawet na bus pasach i robienie korków to to robią, bo milicja zawsze będzie milicją.
Wstyd na to patrzeć, cóż. Mam porównanie jedna osoba poszła do policji a w szkole miała problemy z matematyką i pisaniem wypracowań, i takie osoby mogą być policją? Pewnie, bo będą wiernie służyć, jak ??.
Policja to milicja, pokazali się już od dawna co reprezentują. Nie robią protestów że władza zmuszała ich do pilnowania ludzi jak szczury w czasie pandemii ani że muszą pilnować imprez partyjnych albo że wprowadzają zapis zatrzymania policji nawet jak to powoduje zagrożenie w ruchu drogowym.badz go utrudnia.
Albo jak podnoszono wysokość mandatów to była cisza. A nie głosili może więcej kontroli policji na drogach w miasta a wysokość mandatu niech będzie jak była. Nie dawać więcej za to samo najlepiej łamać na wyjazdach z miast po ktoś przekroczył prędkość. I to jest myślenie? To jest gorzej niż milicja!
Ale protestowali gdy chodziło o podwyżki.
Napisz komentarz
Komentarze