Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 07:37
Reklama

Od piątku hulajnogi Lime wracają na włocławskie drogi

Podziel się
Oceń

Od piątku hulajnogi Lime wracają na włocławskie drogi

Lime poinformował, że od 3 marca mieszkańcy Włocławka po zimowej przerwie będą znów mogli korzystać z e-hulajnóg firmy. Firma operuje flotą ponad 22 000 urządzeń w całym kraju. 

„Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego działania” – komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland. 

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji. 

Lime przygotował specjalny kod promocyjny dla mieszkańców. Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Szczegóły promocji dostępne są w aplikacji Lime.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.

Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 

Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.

Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r., posiada flotę ponad 22 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: li.me

 


Napisz komentarz

Komentarze

Rowery miejskie zaspany Marek, kompromitacja kolejna UM 01.03.2023 13:23
A rowery miejskie 1 marca i brak. Marek Wojtkowski zaspał jak zwykle, przetarg kiedy ogłosił na rowery miejskie? Skoro ich nie ma od 1 marca? Gniezno już ma, Toruń to samo, Bydgoszcz,... To jak z przetargami na budowę dróg ogłaszane latem a wykonywanie zimą? A przetarg na rowery wiosną czy latem? Żeby stanęła tylko jedna słuszna firma?

Reklama
Reklama
Reklama