Biblioteki, a właściwie ich funkcje, ewoluują. Kiedyś były miejscem gromadzenia oraz wypożyczania książek oraz materiałów bibliotecznych. W ostatnich latach placówki mają także inne zadania. Mianowicie organizują spotkania z autorami, tematyczne eventy dla dzieci czy rozmaite akcje związane promowaniem czytelnictwa, jak choćby wspólne czytanie w plenerze.
Co pewien czas w bibliotekach są organizowane takie akcje jak "książka za książkę". Inicjatywa polega na tym, że czytelnik przynosi swoją książkę, którą może wymienić na inną. Takie wydarzenia odbywały się również w naszym mieście już wiele razy.
Na nieco odmienną inicjatywę przygotowała Filia nr 6 MBP im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Tutaj też dochodzi do wymiany, jednak miejsce książek zajmują rośliny. Akcja nosi tytuł "Plantcrossing - bądź eko z biblioteką".
"Przynieś do Filii nr 6 MBP przy ul. Żytniej 66/68 roślinkę, sadzonkę, lub większy kwiat, a w zamian zabierz ten, który się podoba Tobie. Wystarczy, że przyniesiesz małą sadzonkę i umieścisz ją na regale w pojemniczku z wodą. Jeśli widzisz, że jest dostępna roślinka, której nie masz - wymień się." - czytamy na stronie MBP
Jest to pierwsza tego typu akcja realizowana przez włocławską bibliotekę. Będzie trwała od 12 do 30 kwietnia.

Napisz komentarz
Komentarze