Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 grudnia 2025 14:27
Reklama
Reklama

Film uczennicy LZK prezentowano w Gdyńskim Centrum Filmowym

Podziel się
Oceń

Film uczennicy LZK prezentowano w Gdyńskim Centrum Filmowym

Autor: fot. DJMD

Dziś miało miejsce uroczyste podsumowanie i przekazanie nagród laureatom etapu wojewódzkiego konkursu pt. „Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV”. Festiwal Krótkich Filmów o HIV jest cyklicznym projektem, realizowanym dotychczas przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Opieki Zdrowotnej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nakręcenie maksymalnie pięciominutowego filmu, który realizowałby wspomniane cele, mówił o tematyce HIV/AIDS.

"Po raz pierwszy zaproszono do tego konkursu inne województwa. Dołączyły cztery województwa. Celem konkursu jest przekazanie wiedzy na temat HIV/AIDS, ale również kształtowanie właściwych postaw w stosunku do osób zakażonych i chorych na AIDS. Spośród 16 filmów nadesłanych do konkursu wybrane zostały 3 najlepsze.  Wśród nich znalazł się film zrealizowany przez uczniów LZK". - mówiła Ewa Karbowska Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE we Włocławku

Pierwsze miejsce zdobył film „Każda decyzja ma znaczenie” Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.  Wysokie noty zebrał również film uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej pod nazwą: „Lek zwany wsparciem”. Przygotowany został przez: Julię Szczepańską, Nadię Al-Hosam, Adriana Świątkowskiego, pod opieką Edyty Hankowskiej-Czerwińskiej. Autorzy trzech najlepszych filmów w tym uczniowie LZK wzięli udział w gali finałowej w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie na dużym ekranie zaprezentowano film włocławskich uczniów.

Upominkami, dyplomami, podziękowaniami uhonorowano twórców filmu za wkład w profilaktykę, wyrażoną w sposób niekonwencjonalny, artystyczny. Nagrodzone filmy, będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna podczas działań edukacyjno-informacyjnych - spotkań z młodzieżą, szkoleń dla nauczycieli i pedagogów - gdzie realizowana jest tematyka HiV/AIDS.
 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama