Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie już po raz drugi wyruszyło w teren, odkrywając na styku kultury i natury Wisłę i jej sąsiedztwo. Wiślana ekspedycja rozpoczęła się w Warszawie 12 lipca mając do pokonania trasę do Torunia odwiedzając po drodze m.in. Czerwińsk nad Wisłą, Wiączemin Polski, Płock, Włocławek.
Każdego dnia załoga galara wiślanego relacjonuje na żywo postępy pokonywanej trasy oraz opowiada o ludziach, miejscach i rzece w kanałach społecznościowych Muzeum.
Mikrowyprawy wzdłuż Wisły umożliwiają bliski kontakt z naturą i kulturą. Przedmiotem zainteresowanie etnografek i etnografów są już bowiem nie tylko odległe regiony na krańcach świata. Gdy spojrzy się uważnie na najbliższe otoczenie i zachodzące w nim zjawiska, sprawy całkiem codzienne mogą okazać się zaskakujące. Wiślaną Ekspedycją Muzeum Etnograficzne w Warszawie kontynuuje tradycję badań terenowych rozpoczętych przez pionierki i pionierów etnografii, tym samym zachęcając publiczność do odkrywania swojego sąsiedztwa.
Wczoraj wieczorem wyprawa dotarła do Włocławka. Dziś rano uczestnicy zwiedzili włocławskie Muzeum Etnograficzne. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Nieszawa oraz Muzeum Stanisława Noakowskiego.
Napisz komentarz
Komentarze