Ferie w Nadleśnictwie

Podziel się:
Oceń:
29.01.2020, 17:28

Ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży Włocławka pozostającej w okresie tzw. ferii zimowych w naszym mieście, przygotował nie tylko Urząd Miasta. Nadleśnictwo Włocławek również oferuje całe dwa tygodnie zabawy i kreatywne spędzanie czasu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej.

„Przez pierwsze trzy dni ferii gościmy u siebie dzieci związane z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Następnie przybywają szkoły i przedszkola z Włocławka ale też i stowarzyszenia czy świetlice. (…) Do tej pory dzieci miały okazję wybrać się na spacery po lesie, zabierając ze sobą klucz do rozpoznawania tropów zwierząt. Udało nam znaleźć trochę tych zwierzaków. Był łoś, dzik, a w pewnym momencie przebiegła nam drogę sarna.” - Magdalena Kokosza, specjalista Służby Leśnej ds Edukacji Leśnej

Dzieci podczas warsztatów wykonują np. papierowe modele zwierząt lub tak jak dziś, ozdabiały według własnego pomysłu koszulki oraz wykonywały własne, kolorowe, zapachowe świece. Mają też do dyspozycji całą wiedzę zgromadzoną w murach Ośrodka Edukacji.

„Mamy też marsze na orientację, ogniska, możemy zwiedzać ścieżki dydaktyczne. Wszystko zależy od pogody i od każdej z grup.” - Magdalena Kokosza, specjalista Służby Leśnej ds Edukacji Leśnej

Zajęcia dla dzieci w Nadleśnictwie Włocławek są nieodpłatne. (fot. J.Krysztop)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.