piątek, 26 kwietnia 2024 00:28

II etap cyklu biegowego Vladislavia Cross

Biegacze z Włocławka i okolic spotkali się w niedzielne przedpołudnie na stadionie Przylesie, by stanąć do rywalizacji w drugim etapie cyklu biegów Vladislavia Cross, organizowanym przez Włocławski Klub Biegacza Maratończyk. Pierwszy etap odbył się 24 marca. Cykl biegów Vladislavia Cross ma już swoją kilkunastoletnią historię i corocznie na każdym z etapów skupia wielu zawodników. Na linii startu stawiło się łącznie 158 biegaczy, w tym 71 dzieci i 87 dorosłych. Biegacze w większości pochodzili z Włocławka, ale także przybyli m.in. z Bobrownik, Brześcia Kujawskiego, Chodcza, Fabianek, Kowala, Rypina, Lipna czy Wieńca. Do biegaczy tradycyjnie już dołączyli zwolennicy nordic walkingu.

W biegach dziecięcych na 200 metrów w kategorii do lat 5 pierwsze miejsce zdobył Tymoteusz Lipiński. W kategorii 6-7 lat najszybszy był Marek Woźniak. W biegu 8-10-latków na dystansie 400 metrów pierwsze miejsce zajął Igor Gachewicz. W biegu 11-13-latków na dystansie 800 metrów zwyciężyła Wiktoria Kaczkowska. Wśród 14-15-latków biegających na dystansie 1200 metrów, najszybszy okazał się Michał Pietrzak. Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 5 km został Maciej Grudziński. Marsz nordic walking jako pierwszy zakończył Szczepan Zieliński. Kolejny Bieg w ramach cyklu Vladislavia Cross odbędzie się 9 czerwca.