Po "bombowej sesji", "bombowe matury"

  • 07.05.2019, 16:11 (aktualizacja 07.05.2019, 21:36)
  • Bogumiła Obałkowska
Po "bombowej sesji", "bombowe matury"

Prawdziwa plagą stały się pod koniec 2018 i w roku 2019 fałszywe alarmy bombowe. Policja wydaje się być bezradna, bowiem pomimo prowadzonych śledztw - nadal nie ustalono winnych. Przerywane są prace instytucji - sądów, urzędów, a również w minionym miesiącu radni musieli przerwać swoje obrady.


Dziś drugi dzień matur. O godzinie 9.00 młodzież przystępowała do egzaminu dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym. Jednak zanim maturzyści rozpoczęli starcie z królową nauk pomieszczenia niektórych włocławskich szkół zostały sprawdzone przez służby w związku z alarmami o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna 663 szkoły zgłosiły do Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, że otrzymały e-maile o bombie. Informację o podłożeniu ładunków wybuchowych w sumie policja otrzymała z siedmiu szkół  we Włocławku. W części szkół uczniów ewakuowano i sprawdzano budynki. W innych placówkach dyrektorzy nie zarządzali ewakuacji. Zgodnie z informacjami z CKE w 181 szkołach egzamin odbył się z opóźnieniem. Informacje o podłożeniu materiału wybuchowego otrzymała m.in dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych, która obecnie mieści się na czas remontu przy ul. Leśnej. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji. Policja przy pomocy psów sprawdziła teren szkoły, strażacy zabezpieczali akcje. Egzamin odbył się planowo.

Natomiast w Zespole Szkół Elektrycznych matura przebiegła bez zakłóceń. Do egzaminu przystąpiło 157 abiturientów. Pierwsi maturzyści wychodzili z budynku szkoły już po godzinie. Jak skomentował to dyrektor szkoły Piotr Człapiński: "Zobaczymy co to oznacza 4 lipca". Sami maturzyści z Elektryka oceniali egzamin jako "Przewidywalny i prosty"...

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe