Olgierd Łukaszewicz - aktor i kandydat do PE wystąpi na placu Wolności

  • 09.05.2019, 14:34
  • informacja prasowa
Olgierd Łukaszewicz - aktor i kandydat do PE wystąpi na placu Wolności fot. Emila Gowin/Wikipedia

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza mieszkańców Włocławka tym razem na Plac Wolności na prezentację widowiska pt: Konstytucja dla Europy 1831.

Prezentacja, która będzie miała charakter teatralizowanego widowiska zaprezentowana zostanie z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski w poczet państw tworzących Unię Europejską.

Konstytucja dla Europy 1831 to zapiski kanoniera Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego, który wraz z towarzyszami broni walcząc na polu Olszynki Grochowskiej stworzył projekt „Wiecznego Przymierza między Narodami dla zachowania pokoju”. Wiele myśli Jarzębowskiego ma kontynuację w dzisiejszej Unii Europejskiej. Biorąc udział w tym widowisku oddajemy hołd wizjonerom z Powstania Listopadowego, a także tym z naszych współczesnych, którzy spełnili testament Jastrzębowskiego, wprowadzając Polskę do Unii Europejskiej. Tym, którzy umacniali naszą z nią integrację. Konstytucja dla Europy 1831 na podstawie tekstu Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego 12 maja 2019 r. godz. 20.00(Plac Wolności)

Opracowanie tekstu i reżyseria: Olgierd Łukaszewicz, Muzyka: Janusz Grzywacz, Dźwięk: Piotr Matuszkiewicz, Występują: Olgierd Łukaszewicz i Jan Polak oraz Katarzyna Michalska, Katarzyna Salamończyk, Adrian Domanowski, Piotr Gutowski, W widowisku wezmą też udział inspirowani przez aktorów widzowie.

informacja prasowa
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widzwasz
Widzwasz 09.05.2019, 15:19
Byłem na tym przedstawieniu w Brodnicy. Super sprawa i daje do myślenia. Udowadnia to że UE to jedno z największych osiągnięć Europy.

Pozostałe