Spotkanie z Agatą Passent w ramach IV Włocławskiego Festiwalu Książki

  • 10.05.2019, 15:45 (aktualizacja 10.05.2019, 17:51)
  • Kacper Piekarski
Spotkanie z Agatą Passent w ramach IV Włocławskiego Festiwalu Książki fot. Janusz Krysztop

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku, w ramach IV Festiwalu Książki "Zaczytani są wśród nas" odbyło się kolejne spotkanie ze znaną osobowością ze świata pisarsko-czytelniczego. Tym razem do naszego miasta zawitała Agata Passent, felietonistka i dziennikarka, polska filolog niemiecka, założycielka fundacji „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej. Podczas spotkania miłośnicy książki mogli dowiedzieć się szczegółów na temat działalności zawodowej dziennikarki: jej twórczości, felietonach czy aktywnym działaniu w fundacji. Była to również świetna okazja do wymiany myśli i poglądów. 

"Myślę, że będzie to rozmowa w dwie strony. Jestem bardzo ciekawa kim są bywalcy biblioteki we Włocławku, a raczej bywalczynie, gdyż spodziewam się, że grono może być bardziej sfeminizowane. Ze statystyk wynika wciąż, że kobiety nadal czytają więcej niż mężczyźni. Jestem również ciekawa jakie pytania będą mi zadawane, ponieważ jestem dziennikarką, czyli teoretycznie nie znam się na niczym a mówię o wszystkim." - mówiła przed spotkaniem z czytelnikami Agata Passent.

Felietonistka w swojej twórczości deklaruje przede wszystkim otwartość, stara się nie ograniczać do pisania na jeden temat. Wśród swoich inspiracji wymienia między innymi spotkania z czytelnikami, właśnie takie jak to we Włocławku. Podkreśla również, że ojciec Daniel Passent jest dla niej mistrzem i wzorem do naśladowania, jednak zawsze starała się iść własną drogą i pisać na nieco odmienne tematy.

"Nie mam takiego jednego określonego aspektu. Nie piszę np. tylko o sporcie czy tylko o książkach, gdyż w życiu "żonglujemy" praktycznie wszystkim a w życiu otacza nas codzienność, która bywa frustrująca. Piszę o wszystkim, a przede wszystkim właśnie o tej frustracji, że życie jest wieczną zmianą i dzisiaj już nie jesteśmy tym, kim byliśmy wczoraj. Często wydaje mi się, że piszę tylko o tym co mnie dotyczy, po czym spotykam swoich czytelników, którzy mówią, że to o czym piszę dotyczy również ich." - dodaje dziennikarka.

Agata Passent ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała także na Uniwersytecie Harvarda. Pisze felietony do miesięcznika "Twój Styl" oraz "Twoje Dziecko". Współpracuje również z Radiem PiN, na którego antenie wygłaszała cotygodniowe felietony pt. "Stacja Warszawa". Jest córką Agnieszki Osieckiej i dziennikarza Daniela Passenta.

 

 

Kacper Piekarski

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe