Dwunastu "Jubilatów Życia" świętowało dziś w ratuszu

  • 10.05.2019, 18:59 (aktualizacja 10.05.2019, 19:19)
  • Bogumiła Obałkowska
Dwunastu "Jubilatów Życia" świętowało dziś w ratuszu fot. Janusz Krysztop

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego ma integrować środowiska byłych i obecnych żołnierzy wokół spraw obronnych Państwa Polskiego. Udziela wsparcia byłym i obecnym żołnierzom, służy im pomocą prawną i socjalną. Do jego zadań należy także podtrzymywanie i rozwijanie więzi koleżeńskich.  We Włocławku, związek liczy sobie ponad 100 członków zrzeszonych w 2 kołach. Dziś w południe żołnierze w stanie spoczynku spotkali się by uczcić jubileusze swoich kolegów. Takie spotkania organizowane są co 5 lat i mają na celu uhonorowanie, ale także złożenie życzeń członkom, którzy ukończyli 65 lat. Swoje jubileusze obchodziło dziś 12 żołnierzy. Najstarszy z jubilatów liczy sobie 95 lat.

Jak podkreślał dziś  prezes Zarządu Rejonowego Związku, jego członkowie nie spoczywają na laurach i gdy tylko to możliwe udzielają się w życiu państwa, miasta i szkół propagując szacunek do munduru i dzieląc się swoją wiedzą i nauką wynikającą z życiowego doświadczenia poświęconego służbie Rzeczypospolitej. 

Jubilaci otrzymali dyplomy oraz listy gratulacyjne od władz miasta, przedstawicieli Starostwa Powiatowego oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku. Na wszystkich zgromadzonych po oficjalnej części spotkania, czekała także chwila wytchnienia przy słodkim poczęstunku.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (47)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe