"Lekkoatletyka dla każdego!" - eliminacyjne zawody do finałów ogólnopolskich na stadionie OSiR we Włocławku

  • 13.05.2019, 16:55 (aktualizacja 13.05.2019, 18:37)
  • Kacper Piekarski
"Lekkoatletyka dla każdego!" - eliminacyjne zawody do finałów ogólnopolskich na stadionie OSiR we Włocławku fot. DJMD

11 maja 2019 roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się wojewódzkie eliminacje do finałów ogólnopolskich zawodów "Lekkoatletyka Dla Każdego!", których organizatorami byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, zespół "Lekkoatletyka Dla Każdego!" oraz Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Celem organizacji zawodów jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Takie zmagania to również doskonała okazja do zwiększenia aktywności i efektywności działań dla stowarzyszeń, klubów sportowych oraz pozostałych organizacji pozarządowych, które współpracują w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. 

"W zawodach startuje około 500 zawodników z całego województwa. Łącznie w całym programie "Lekkoatletyka Dla Każdego!" zatrudniamy ponad 800 trenerów, w tym również ponad 60 trenerów w naszym województwie. Właśnie dziś trenerzy przyjechali do Włocławka, aby brać udział w tych zmaganiach. Takie zawody odbywają się w maju na terenie całej Polski, w 16 województwach, a najlepsze dzieci wyłonione właśnie z tych zawodów będą startowały w ogólnopolskim finale." - mówi Marian Nowakowski, koordynator programu "Lekkoatletyka Dla Każdego!".

W zawodach lekkoatletycznych startują dzieci i młodzież w wieku od 11 do 15 lat. Konkurencje, w których uczestniczą zawodnicy to między innymi: biegi na 60, 100 i 200 metrów, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką palantową czy pchnięcie kulą. Poza zmaganiami indywidualnymi współzawodnictwo odbywa się również w konkurencji drużynowej. Zespoły reprezentujące swoje miasta rywalizują bowiem w sztafecie 8x200m, a za udział otrzymują pamiątkowe puchary.

"Udało mi się wywalczyć 1 miejsce, choć nie był to jeden z moich najlepszych biegów. Na swoim koncie mam sporą ilość medali, gdyż trenuję już dość długi czas. Biorę udział w zawodach bardzo często. Dziś zaczął się sezon stadionowy, więc na zawody będę jeździć regularnie co tydzień. Następne zawody mam już w następny weekend w Toruniu. Na co dzień trenuję bardzo często, bo aż 5 razy w tygodniu." - mówi Joanna Konieczna z LKS Vectra Włocławek, złota medalistka w biegu na 200 m przez płotki.

Wyłonione reprezentacje województw spotkają się na zawodach finałowych "Lekkoatletyka Dla Każdego!" 2019, które odbędą się 6 i 7 czerwca w Warszawie.

Kacper Piekarski

Zdjęcia (181)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe