Nowoczesny autobus MPK będzie kursował do Centrum Onkologii!

  • 13.05.2019, 18:18 (aktualizacja 13.05.2019, 18:50)
  • Kacper Piekarski
Nowoczesny autobus MPK będzie kursował do Centrum Onkologii! fot. Janusz Krysztop

Dziś o godz. 10:30 na placu Wolności odbył się briefing prasowy, na którym prezydent miasta Włocławek Marek Wojtkowski oraz zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki przedstawili temat uruchomienia linii MPK do Centrum Onkologii.

Podczas briefingu przedstawione zostały szczegóły dotyczące włączenia do rozkładu jazdy nowej linii autobusowej, której celem będzie przede wszystkim skomunikowanie miasta z Centrum Onkologii mieszczącym się przy ul. Królewieckiej 2a we Włocławku.

"Dziś okazją jest że spotykamy się w autobusie, gdyż od momentu w którym zostało wybudowane Centrum Onkologii ze strony mieszkańców miasta pojawiały się sugestie, aby to miejsce przy ul. Łęgskiej/Towarowej połączyć z innymi częściami miasta, i to właśnie się dzieje. Dziś jedziemy autobusem dedykowanym na tą linię." - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

 

Linia ruszać będzie z ronda Falbanka i przemieszczać się ul. Kaliską, aż do ul. Dziewińskiej, Dziewińską do Wiejskiej, Wiejską do ronda Kokoszka, przez ul. Chłodną, Kapitulną, na Dworzec i plac Wolności, czyli dwa główne przystanki w naszym mieście, z których autobus będzie zabierał pasażerów z innych osiedli. Z placu Wolności linia kierować się będzie na ul. Królewiecką, gdzie planowane są dwa nowe przystanki, na początku jak i na końcu ulicy. Po zatrzymaniu się przy Centrum Onkologii autobus podążać będzie w kierunku os. Kazimierza Wielkiego.

"Bardzo szczegółowo analizowaliśmy głosy mieszkańców, które dochodziły do nas już podczas prac nad tą linią. Wszystkie głosy są dla nas ważne i istotne, w miarę możliwości staramy się realizować wszystkie postulaty mieszkańców. Zakładamy, że nowa linia będzie linią nr 5." - dodaje Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta Włocławek.


Faktyczną pracę i kursy nowa linia autobusowa rozpocznie 27 maja.

Kacper Piekarski

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewa
ewa 14.05.2019, 13:47
Przy okazji przybliży też ludzi do Browaru B! Oby tylko kursy wykonywane były także w godzinach wieczornych

Pozostałe