Dwa granaty moździerzowe i pocisk artyleryjski na terenie budowy Castoramy we Włocławku

  • 14.05.2019, 16:53 (aktualizacja 14.05.2019, 17:08)
  • Bogumiła Obałkowska
Dwa granaty moździerzowe i pocisk artyleryjski na terenie budowy Castoramy we Włocławku fot. DJMD

Dziś ok. godziny 8.00 rano dyżurny włocławskiej Komendy Policji został powiadomiony o fakcie natrafienia podczas prac budowlanych na tzw. "niewypał". Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili obecność pocisku i powiadomili Patrol Saperski 2 Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia Około godz. 11.00 na terenie budowy przy ul. Długiej pojawiła się jednostka zajmująca się zabezpieczaniem tego typu niebezpiecznych pocisków. Na miejscu podczas przeszukiwania terenu okazało się, że pocisków jest więcej:

"W ziemi był granat moździerzowy. Policjanci do tego czasu zabezpieczali teren. W trakcie czynności Patrol Saperski podczas sprawdzania terenu zabezpieczyli drugi granat moździerzowy i pocisk artyleryjski. Wszystkie te przedmioty pochodziły z czasów wojennych. Policjanci po czynnościach saperów przekazali plac budowy firmie budowlanej, która mogła wykonywać dalsze czynności." - poinformował Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

 

O godz. 14.00 zakończyły się działania służb. Patrol saperski rocznie przeprowadza ok. 280 podobnych interwencji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, czasami jest to kilka przeprowadzonych akcji w ciągu jednego dnia. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe