Inauguracja sezonu lekkoatletycznego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego

  • 15.05.2019, 17:47 (aktualizacja 15.05.2019, 18:06)
  • Janusz Krysztop
Inauguracja sezonu lekkoatletycznego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 10.00 na stadionie Ośrodku Sportu i Rekreacji rozpoczęły się Lekkoatletyczne Zawody Dzieci i Młodzieży włocławskich szkół. Do konkurencji przystąpiło około stu zawodników z czterech placówek edukacyjnych - Szkół Podstawowych nr 8, 20 i 23 oraz Zespołu Szkół Katolickich im. Ks Jana Długosza. Każda szkoła mogła zgłosić do udziału w zawodach maksymalnie 15 reprezentantów, zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. W kolejnych dniach zawody  będą kontynuowane.

"Dziś uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych oraz najstarszych klas szkół podstawowych startują w Lidze Lekkoatletycznej. Odbywa się kilkanaście konkurencji m.in na 100 metrów, 300 m., 600 m i 1000 m. Skok w dal, wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem" - informuje Anna Szafrańska prezes MSZS we Włocławku

 

Reprezentanci szkół pracują podczas zawodów nie na swoje indywidualne zwycięstwo lecz na rzecz całej szkoły. W kilku dyscyplinach są jednak wyjątki.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (35)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe