Mistrz Polski w zapasach klasycznych trenował z dziećmi z włocławskich szkół

  • 15.05.2019, 19:02 (aktualizacja 15.05.2019, 19:39)
  • Bogumiła Obałkowska
Mistrz Polski w zapasach klasycznych trenował z dziećmi z włocławskich szkół fot. Janusz Krysztop

Do Włocławka zawitał dziś reprezentant kadry narodowej w zapasach w stylu klasycznym, 26 letni mistrz Polski, Arkadiusz Kułynycz. Na spotkaniu o godzinie 15:30 w Pałacu Bursztynowym spotkał się z młodzieżą z Włocławka, aby zaprezentować im kilka zawodowych chwytów zapaśniczych, a przede wszystkim, aby porozmawiać o zaletach sportu i duchu walki.

"Przyjechałem do Włocławka ponieważ prowadzę swój autorski program "Sportowa Niespodzianka". To już druga edycja. Moim celem jest promowanie sportowej aktywności. Chciałbym pokazać jak ja trenuję, zachęcić dzieci, że można z aktywności fizycznej czerpać przyjemność." - mówił podczas spotkania Arkadiusz Kułynycz 

 

Każde dziecko mogło przekonać się jak ciężkim wyzwaniem jest przerzucenie kilkunastu kilogramów ponad głową w szybkim zwinnym ruchu.

Spotkanie z mistrzem było także okazją do promowania zdrowego odżywiania. Na uczestników spotkania, po wysiłku treningu, czekały owoce i warzywa, które można było wycisnąć i uzyskać witaminowy koktajl. Ta część spotkania odbyła się pod hasłem "Wyciskam Zdrowie". 

Arkadiusz Kułynycz ma na swoim koncie dwukrotne zwycięstwo w mistrzostwach Polski oraz medale zdobyte na mistrzostwach świata i Europy. Nie ustaje w treningach i podążaniu do wyznaczonego sobie celu jakim jest udział w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Swoim entuzjazmem i wolą walki dzieli się z dziećmi podczas Sportowych niespodzianek, takich jak dziś we Włocławku. 


 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe