Rusza walka z meszkami. Dziś wieczorem opryskają park, bulwary i dzielnice Michelin

  • 31.05.2019, 19:05
  • komunikat
Rusza walka z meszkami. Dziś wieczorem opryskają park, bulwary i dzielnice Michelin

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa uprzejmie informuje, że zgodnie z zaleceniem wykonawcy monitoringu plagowych pojawów meszek i komarów - prof. dr hab. Krzysztofa Szpili, ze względu na podwyższoną aktywność meszek oraz w świetle planowanych miejskich imprez plenerowych, w dniu dzisiejszym tj. 31 maja br. w godzinach popołudniowych - od godz. 19.30 wykonany zostanie zabieg opryskowy metodą agrolotniczą a w dniu 1 czerwca br., w godzinach 4.30 – 5.30, zostanie wykonany zabieg opryskowy na te owady metodą naziemną.
Zabieg agrolotniczy obejmie tereny:
- lewy brzeg rz. Wisły – pas przybrzeżny od elewatora do Doliny Korabnickie;
- prawy brzeg rz. Wisły – pas przybrzeżny Dzielnicy Zawiśle;
- Osiedle Zazamcze;
- tereny przybrzeżne rz. Zgłowiączki, w tym Park im. H. Sienkiewicza;
- dzielnica Michelin.
Zabieg metodą naziemną zostanie wykonany na terenach miasta obejmujących Bulwary wraz z terenami zielonymi Przystani Wodnej. Do zabiegu zastosowany zostanie roztwór preparatu ASPERMET 200EC – środek, w przyjętym stężeniu, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Warunkiem przeprowadzenia oprysku jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, zabieg zostanie przełożony na najbliższy możliwy termin.

komunikat
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 12.06.2019, 18:16
Na Zazamczu meszki jeszcze gryzą i w lesie i w parku trzeba odganiać co jest nie miłe jeśli ugryzie
On
On 01.06.2019, 05:16
To jest parodia. Od lat np w Toruniu w centrum nie spotkasz ani jednej meszki. A u nas jak zawsze biora sie za opryskiwanie jak juz jest za pozno. Kto jest za to odpowiedzialny?

Pozostałe