IMGW ostrzega przed upałami! Sanepid radzi

  • 05.06.2019, 15:56 (aktualizacja 05.06.2019, 16:21)
  • Bogumiła Obałkowska
IMGW ostrzega przed upałami! Sanepid radzi

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy  - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wysłał komunikat w postaci ostrzeżenia przed upałami. Stopień zagrożenia stopnia 1 obowiązuje na obszarze  powiatów - aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, Bydgoszczy, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, Grudziądza, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego,rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, Torunia toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, Włocławka, włocławskiego, żnińskiego.  Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 dnia 05.06.2019 do godz. 20:00 dnia 06.06.2019  Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C.
Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C.


Zasady bezpieczeństwa podczas upałów zgodnie z wytycznymi Sanepidu:

Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30°C  i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore.

Aby ograniczyć negatywne skutki upałów należy:

W godzinach południowych, bez wyraźnej potrzeby nie wystawiać się na słońce, ograniczyć również wysiłek fizyczny.

  • Pić dużo wody – optymalnie 1 szklankę na godzinę, poić dzieci i osoby w podeszłym wieku, które często nie odczuwają i nie sygnalizują pragnienia.
  • Na słońce wychodzić z nakrytą głową – daszki czapek i ronda kapeluszy dodatkowo chronią oczy.
  • Korzystać z kąpielisk strzeżonych – zastosowanie się do poleceń ratowników zapewnia bezpieczeństwo sanitarne wody i przed utonięciem.
  • Zwracać uwagę na to, co i gdzie jemy – unikać potraw wysokokalorycznych oraz szybko psujących się, kupowanych dodatkowo w miejscach nie budzących zaufania pod względem higieny.
  • Rozważyć możliwość wdrożenia ruchomego czasu pracy dla pracowników narażonych  na długotrwałe działanie słońca.
  • Przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie nieograniczonej dostępności pracowników do napojów chłodzących.
Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe