Miejskie kąpieliska będą oficjalnie otwarte 22 czerwca

  • 06.06.2019, 19:54 (aktualizacja 06.06.2019, 20:22)
  • Bogumiła Obałkowska
Miejskie kąpieliska będą oficjalnie otwarte 22 czerwca

Nadzór nad włocławskimi kąpieliskami sprawuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Data rozpoczęcia sezonu została już ustalona, ale zanim zapadnie decyzja o otwarciu kąpielisk swoją decyzję musi wydać Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włocławku.  Pobieranie próbek wody i przeprowadzenie badań, zgodnie z rozporządzeniem, nie może odbyć się wcześniej niż 10 dni przed rozpoczęciem sezonu. Harmonogram ustala także okresowe kontrole, które będą odbywać się w okresie letnim, aby mieć pewność, że warunki środowiskowe, które mogą ulegać zmianie, nie wpływają niekorzystnie na stan wody. W ciągu sezonu letniego wykonuje się takie badania czterokrotnie. 

Negatywna decyzja spowodowana wykryciem zagrożenia dla zdrowia przy styczności z wodą, oznacza ustanowienie czasowego zakazu kąpieli. Ponieważ warunki środowiskowe ewoluują wraz z warunkami pogodowymi, trudno przewidzieć i określić długość utrzymywania się takich zakazów. W zeszłym roku z powodu wykrycia sinic kąpieliska zamykano kilkukrotnie.

Entuzjastom wypoczynku nad wodą pozostaje czekać dwa tygodnie na oficjalne wydanie pozytywnej opinii o stanie wody przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną. Na razie stan pogody nie zwiastuje prawdopodobieństwa wystąpienia niepożądanych zjawisk takich jak np. sinice. Jeśli wszystko będzie w porządku już niedługo nastanie weekend, podczas którego włocławianie zapełnią nasłonecznione plaże i rozpoczną wyczekiwany, wodny relaks. 

Otwarcie sezonu kąpielowego, to także obecność ratowników WOPR na plaży.

Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plażowicz
plażowicz 07.06.2019, 17:45

Relaks nad wodą? w smrodzie dymu z grillów, w strachu przed biegającymi luzem psami? tak wygląda nasza wikaryjska rzeczywistość. Najgorsze, że nikt nie czuje się odpowiedzialny za dopilnowanie porządku. Ratownika interesuje tylko kąpielisko - od pomostu do pomostu.

Pozostałe