wtorek, 16 kwietnia 2024 16:29

Martyna Bruch wicemistrzynią Polski Kadetek w boksie!

Autor: fot. Janusz Krysztop

Martyna Bruch z Włocławskiego Klubu Bokserskiego Champion zdobyła tytuł Wicemistrza Polski Kadetek podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady w Sportach Halowych, które odbyły się  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mająca zaledwie 16 lat zawodniczka trenująca od 2 lat bardzo szybko zdobywa kolejne trofea, choć jak sama przyznaje, początkowo boks wcale jej nie pociągał. Martyna trenuje 5 lub 6 razy w tygodniu. Weekendy przeznacza na biegi rozwijające kondycję i wydolność. W okresach przygotowawczych do zawodów nacisk kładzie się na rozwijanie siły, oraz treningi na workach. W ostatniej fazie doskonalona jest szybkość ruchów.  W majowych mistrzostwach W Ostrowcu Świętokrzyskim wzięło udział około 100 zawodników i 50 zawodniczek z 16 województw w 13 kategoriach wagowych.

Z zawodniczką z Sokółki, Kamilą Rećko, wygrała jednogłośnie na punkty. Jednak w spotkaniu z tegoroczną mistrzynią, którą wcześniej pokonała w eliminacjach nie udało się po raz drugi zwyciężyć. Należy dodać, że w tym przypadku werdykt nie był jednogłośny. Aby dotrzeć do tego miejsca Martyna Bruch musiała stoczyć cztery pojedynki. Boks stereotypowo nie jest postrzegany jako dyscyplina kobieca, choć utalentowanych zawodniczek przecież nie brak. Martyna uważa, że taka opinia jest zupełnie bezpodstawna.

"Spotykam ludzi, którzy mówią, ze to nie jest sport dla mnie. Nawet lekarze, ale ja tak nie uważam. Moja rodzina mnie wspiera i jest ze mnie dumna. Trenuje od 2 lat." - mówi zawodniczka Chempiona Martyna Bruch

Martyna już po raz drugi wzięła udział w Mistrzostwach Polski Kadetek. Wówczas, rok temu, także stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. Od zdobycia srebrnego medalu nie minął  jeszcze miesiąc, a już trwają przygotowanie do kolejnych zawodów.