Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"! we Włocławku

  • 07.06.2019, 17:10 (aktualizacja 07.06.2019, 17:57)
  • Janusz Krysztop
Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"! we Włocławku fot. Janusz Krysztop


Dziś przed siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się akcja pod nazwą "Jak nie czytam, jak czytam". Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" przy współpracy z ponad dwoma tysiącami bibliotek i instytucji związanych z kulturą i edukacją z terenu całego kraju. Czytanie na głos odbyło się już po raz czwarty Dzisiejsze czytanie, oprócz promocji czytelnictwa i książek wśród najmłodszych, było także próbą pobicia rekordu ustanowionego w zeszłym roku, kiedy to równoczesnemu czytaniu oddało się ponad czterysta tysięcy uczestników. Dziś we Włocławku pod CEN pojawiło się około 160 dzieci i nauczycieli. Każdy trzymał w gotowości wybraną przez siebie książkę czekając na sygnał do rozpoczęcia lektury. Dzieci czytały baśnie, opowieści, ilustrowane książeczki dla najmłodszych, a nawet komiksy, takie jak kultowa seria przygód "Tytusa Romka i Atomka" autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego. Każda z placówek, które zgłosiły swój akces w akcji, zlicza uczestników i przekazuje do organizatora. Za kilka dni poznamy całkowitą liczbę zaangażowanych czytelników i dowiemy się czy rekord został pobity.

"Swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele i uczniowie. Były to szkoły podstawowe nr 10, 23, 14, ZS nr 3. Dane i dokumentacje przekazujemy do organizatora akcji wszystkie dane i wspólnie w całej Polsce zliczamy ile osób czytało od godz. 10.00 do godz. 10.10"- mówiła  Dorota Gołębiewska Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

Na uczestników dzisiejszej akcji czekały imienne dyplomy z podziękowaniem. Z danych statystycznych to właśnie młodzi ludzie czytają najwięcej - więcej, niż dorośli. Ale z ich przykładu może skorzystać przecież każdy, a poziom czytelnictwa w Polsce od lat jest niezadowalający.  Akcja "Jak nie czytam jak czytam" to przykład udanej inicjatywy, która ma szanse przynieść wymierne korzyści w przyszłości. Centrum Edukacji Nauczycieli z Włocławka włączyło się w nią po raz pierwszy. Z dostępnych na stronie organizatora danych wynika, że w tym roku do akcji zgłosiło się jeszcze więcej uczestników niż rok temu. Niezwykły rekord z edukacyjnym przekazem prawdopodobnie zostanie ustanowiony. 

Janusz Krysztop

Zdjęcia (58)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe