Trwa Turniej Poezji Śpiewanej 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • 07.06.2019, 18:24 (aktualizacja 07.06.2019, 19:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Trwa Turniej Poezji Śpiewanej 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego fot. Janusz Krysztop

Dziś o godzinie 17.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpoczęły się finałowe koncerty konkursowe Turnieju Poezji Śpiewanej. Turniej ten jest częścią 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Włocławek jest gospodarzem imprezy od 28 lat. Uczestnicy co roku zgodnie podkreślają doskonałe warunki jakie stwarza do takich właśnie występów sala widowiskowa Centrum Kultury Browar B. Duża przestrzeń, odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie, które potrafi wyczarować kameralną atmosferę i scenografię - to wszystko jest ważne, lecz najważniejsza jest sama występująca uzdolniona muzycznie młodzież, która prezentuje śpiewaną poezję - muzykę, jak żadną inną, nacechowaną ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Dziś przez większość dnia, przybyli do Włocławka finaliści ćwiczyli i oswajali się z czekającą na nich sceną, aby jak najlepiej wypaść podczas wieczornego występu. Każdy z uczestników musi zaprezentować jeden wybrany wiersz do którego należy samodzielnie przygotować aranżację muzyczną, oraz drugi wybrany przez siebie utwór. Częstokroć na scenie występują soliści wraz z akompaniamentem fortepianu, wiolonczeli czy akordeonu. W tym roku na scenie Centrum Kultury Browar B. występuje 23 uczestników.

Koncert galowy Turnieju Poezji śpiewnej już jutro o godzinie 21.00 w Centrum Kultury Browar B.  Uwaga! Ze względu na zapowiadane na sobotę opady deszczu, a nawet burze koncert galowy 28. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej odbędzie się w sali widowiskowej Browaru B. Wystąpią laureaci Finału oraz Magda Umer i Mumio w teatralno-muzycznym spektaklu “Przybora na 102”! Gospodarzem wieczoru będzie Sambor Dudziński (laureat Finału w 1992, 93, 94 roku), a koncert reżyseruje Andrzej Głowacki. Bilety po 90 zł na biletyna.pl.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie  CKBB

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (40)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe