Groził bronią ekspedientce. Na pomoc ruszyli świadkowie

  • 07.06.2019, 20:54
  • KMP Włocławek
Groził bronią ekspedientce. Na pomoc ruszyli świadkowie

 

Wczoraj (06.06.2019) po godzinie 13.00 dyżurny został powiadomiony o ujęciu sprawcy rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów przy ul. Łanowej we Włocławku. Wysłany na miejsce patrol potwierdził to zgłoszenie i przejął od świadków podejrzewanego mężczyznę. Mundurowi przewieźli 58-letniego mieszkańca powiatu kolskiego do komendy. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu i do wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.

"Wysłany na miejsce patrol potwierdził to zgłoszenie i przejął od świadków mężczyznę wraz z reklamówką, w której znajdował się pistolet gazy wyglądem przypominający broń palną. Mundurowi przewieźli 58-letniego mieszkańca powiatu kolskiego do komendy. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on prawie promil alkoholu i do wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wszedł do sklepu zażądał od sprzedawczyni pieniędzy, a kiedy ona stwierdziła, że ich nie wyda ten wyjął z reklamówki przedmiot przypominający broń i wycelował w kobietę. Ta zdołała uciec na zewnątrz, gdzie wołała o pomoc. Zareagowało na to dwóch będących w pobliżu mężczyzn. Wbiegli oni do sklepu, uniemożliwiając ucieczkę sprawcy do czasu przyjazdu mundurowych"  -sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

Dzisiaj (07.06.19) policjanci, po zebraniu materiału w sprawie, doprowadzą 58-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut rozboju przy użyciu narzędzia przypominającego broń. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Ponadto policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec rozbójnika tymczasowego aresztowania.

Na gratulacje zasługuje postawa dwóch świadków, którzy bez wahania zareagowali na wołanie o pomoc i ujęli sprawcę rozboju do czasu przyjazdu policjantów.

 

 

KMP Włocławek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe