28. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • 10.06.2019, 01:14 (aktualizacja 10.06.2019, 21:50)
  • Ł.D.
28. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego fot. DJMD

W sobotę, 8 czerwca, na scenie Centrum Kultury „Browar B.” miał miejsce 28. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz „Dobry koncert” z udziałem laureatów. Finaliści Turnieju Poezji Śpiewanej w czwartek 6 czerwca uczestniczyli w warsztatach i próbach z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim. W piątek, 7 czerwca, podczas dwóch koncertów konkursowych, młodych wokalistów z całej Polski oceniało jury w składzie: Teresa Drozda, Lech Śliwonik, ojciec Wacław Oszajca, Marcin Partyka, Paweł Ruszkowski.


"Mamy coraz lepiej śpiewających ludzi. Często wyłażą te braki, które mamy wszyscy. Mniej czytamy, mniej znamy.  Nie umiemy sami rozdzielić co jest dobre a co złe, co jest prawdziwa poezją, a co jest tylko tekściarstwem, ale to są takie bolączki z którymi trzeba się co jakiś czas poboksować. " - mówił Andrzej Głowacki Reżyser koncertów konkursowych i galowego Finału Turnieju Poezji Śpiewanej

 

Gospodarzem wieczoru, który poprowadził „Dobry koncert”, był Sambor Dudziński - laureat Finału Turnieju Poezji Śpiewanej w 1992, 1993 i 1994 roku. Laureatką pierwszej nagrody 28. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej została Zuza Wiśniewska z Torunia, która zaśpiewała „Burzę zaklęć i pytań” Józefa Ratajczaka oraz Goethego „Dziką Różyczkę”. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały Katarzyna Pęksa z Koszalina i Martyna Strychalska z Turku, trzecią Monika Adamiec, reprezentująca Rzeszów. Wyróżnione zostały Kaja Frankiewicz ze Sławna, Maja Massier z Żar i Julia Gołębiowska z Bolesławca. Nagrodę publiczności odebrał Szymon Butor z Nysy.

Wyróżnienia specjalne - zaproszenia do koncertu Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia otrzymali: Szymon Butor, Natalia Cwajna z miejscowości Koperniki i Nikola Krauze, reprezentująca Kwidzyńskie Centrum Kultury.

 


 

Ł.D.

Zdjęcia (77)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe