VI Olimpiada Hefajstosa. Na stadionie pojawiło się 425 uczestników

  • 10.06.2019, 01:59 (aktualizacja 10.06.2019, 16:16)
  • Bogumiła Obałkowska
 VI Olimpiada Hefajstosa. Na stadionie pojawiło się 425 uczestników fot. DJMD

W sobotnie przedpołudnie, 425 zawodników stanęło do wspólnej rywalizacji sportowej na Stadionie OSiR, w ramach VI Olimpiady Hefajstosa, przygotowanej przez Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA”. Za zorganizowanie poprzedniej, V edycji Olimpiady Hefajstosa, Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „EUROINTEGRACJA” otrzymało nagrodę w konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe „Rodzynki z pozarządówki”.  Olimpiada przyciągnęła stowarzyszenia i kluby osób niepełnosprawnych nie tylko z Włocławka. Jej celem jest upowszechnianie „sportu dla wszystkich”, aktywizacja środowisk niepełnosprawnych, rozwijanie specyficznych form kultury fizycznej wśród niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych. Zmagania olimpijskie poprzedziły widowiskowe występy tancerzy. Wśród rozgrywanych konkurencji były m.in. biegi, rzuty, skoki, slalom.


"Hasłem naczelnym dzisiejszych zawodów jest "Uwierz w siebie, dasz radę". Przyjście tutaj to ta wiara, że uda mi się coś zrobić. My nie rozliczamy z rekordów świata, Europy. My się cieszymy, że ktoś startuje, że choć na kilka godzin zapomina o swoim nieszczęściu. Rozpiętość wiekowa dziś od 6 do 88 lat" Jan Schwarz Prezes WSN „EUROINTEGRACJA”

Wszyscy zawodnicy, biorący udział w VI Olimpiadzie Hefajstosa, otrzymali medale oraz dyplomy za uczestnictwo. Sportowcy, którzy stanęli na podium, dodatkowo otrzymali puchar. Po raz kolejny współzawodnictwo ustąpiło miejsca integracji i dobrej zabawie.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (149)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe