Straty po sobotnim pożarze sądu ocenione na 200-300 tys złotych. Przyczyną zwarcie instalacji na poddaszu budynku

  • 10.06.2019, 02:43 (aktualizacja 10.06.2019, 18:41)
  • Bogumiła Obałkowska
Straty po sobotnim pożarze sądu ocenione na 200-300 tys złotych. Przyczyną zwarcie instalacji na poddaszu budynku


W minioną sobotę 8 czerwca o godz. 18.00 do dyżurnego włocławskiej policji wpłynęło zawiadomienie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - informowano o wybuchu pożaru w budynku Sądu Okręgowego. Policjanci zabezpieczyli teren oraz brali udział w ustalaniu przyczyny powstania ognia. Na miejsce przybył wezwany biegły z  zakresu pożarnictwa, która miał ustalić punkt początkowy. Wstępnie wykluczył on udział osób trzecich. 

"Pożar miał miejsce w budynku E na poddaszu. Przeprowadzono oględziny. Biegły wstępnie wypowiedział się, że przyczyną zaistnienia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Na obecny moment prowadzone jest postępowanie w kierunku z art 163 kk"-  informowała mł. asp Ilona Nowalińska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

 

W miejscu powstania ognia działały urządzenia klimatyzacyjne. Dziś straż pożarna zapewniła sprzęt do przeprowadzenia zewnętrznych oględzin w postaci wysięgnika. Około godziny 12.00 trwało jeszcze szacowanie strat.

"Na miejsce zadysponowano 3 zastępy gaśnicze plus podnośnik. Po dojechaniu na miejsce strażacy nie stwierdzili oznak pożaru. Wraz z ochroną strażacy przeszukiwali pomieszczenia. Dowodzący akcją jednak był na tyle dociekliwy, że poprosił o otwarcie włazu w dachu. Tam znajdowało się źródło ognia" - relacjonował dziś dowódca jednostki Ratowiczo-Gaśniczej nr 1 bryg. Dariusz Krysiński

 

Strażacy przystąpili natychmiast do działania i ogień został szybko stłumiony. Rozebrane zostało około 10 m kwadratowych powierzchni dachu. Zdjęto dachówkę i zlokalizowano nadpalone więźby dachowe. Na poddaszu działały urządzenia klimatyzujące - 3 zostały zniszczone, podobnie jak i znajdująca się tam instalacja elektryczna. Akcja gaśnicza trwała około 2,5 godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada urządzeń znajdujących się na poddaszu budynku sądu. Jednak to musi zostać potwierdzone w toku policyjnego śledztwa. Wstępne straty opiewają na 200-300 tysięcy złotych.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe