Tragiczny weekend nad wodą. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn

  • 10.06.2019, 15:30
  • Bogumiła Obałkowska
Tragiczny weekend nad wodą. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn fot. policja

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek (7.06.) nad jeziorem Górzno. 29-letni mężczyzna wskoczył do wody i nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin. Z kolei wczoraj (9.06.19) około godziny 16.00 doszło do nagłego zgonu w rejonie Małego Jeziora Żnińskiego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że przebywający na plaży młody mężczyzna skoczył z drewnianego pomostu do wody "na główkę". Niestety było na tyle płytko, że doznał obrażeń skutkujących śmiercią. 

Kilka minut po godz. 23.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło nad jeziorem górznieńskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, iże prawdopodobnie 4 mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Dwóch z nich wskoczyło do wody popływać, jeden z nich dopłynął do łódki, drugi już nie. Od tamtej pory trwały poszukiwania zaginionego 29-latka. W poszukiwaniach oprócz policjantów, przewodników z  psami tropiącymi wzięli udział strażacy z Górzna, Brodnicy, Torunia i Bydgoszczy ze specjalistycznym sprzętem oraz płetwonurkowie. W sobotę (8.06.), około godz. 14.10 strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny na brzeg. Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii. 

Nad jeziorem Żnińskim 23-letni mężczyzna skoczył do wody "na główkę" i już nie wypłynął.  Do zdarzenia doszło około godziny 16.00 policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że przebywający na plaży młody mężczyzna skoczył z drewnianego pomostu do wody "na główkę". Niestety było na tyle płytko, że doznał obrażeń skutkujących śmiercią. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, a ostateczne przyczyny zgonu będą znane po sekcji zwłok. Pogoda zachęca do spacerów, ale na kąpiele jest jeszcze za wcześnie, a tym bardziej na skoki do wody w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym.


Policjanci przypominają! 


Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach wyznaczonych. Lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz, a także stosuj się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływaj w czasie złej lub niepewnej pogody np. burzy, mgły, gdy wieje silny wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody należy się schłodzić – pozwoli to na unikniecie wstrząsu termicznego. Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych, Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z kąpieli, spychanie do wody z pomostów, z materacy.  Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu. 
Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby, które są w pobliżu. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to powiadom inne osoby.  Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, zapewnij sobie asekurację. Warto zaopatrzyć się w bojkę, dzięki której będziesz widoczny a także gdy opadniesz z sił, pomoże utrzymać się na wodzie. 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe