Puchar Regionalny Nordic Walking we Włocławku

  • 10.06.2019, 17:32 (aktualizacja 10.06.2019, 19:41)
  • Ł.D.
 Puchar Regionalny Nordic Walking we Włocławku fot. DJMD

Stadion „Przylesie” i las wokół osiedla Zazamcze w niedzielę opanowali amatorzy „chodzenia z kijkami”, a to za przyczyną wyjątkowego wydarzenia - Regionalnego Pucharu Nordic Walking, organizowanego we Włocławku po raz pierwszy. Organizacja Pucharu Regionalnego Nordic Walking we Włocławku to wynik starań Marianny Jóźwiak - instruktora Nordic Walking oraz Agnieszki Walczak - radnej Rady Miasta Włocławek. Nad przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele Polskiej Federacji Nordic Walking - dyrekcja oraz sędziowie, posiadający licencję federacji. 

"Zawody polegają na tym, aby naprzemianstronnie pracować rękoma odpychając się kijkami. Na trasie są sędziowie Nordic Walking, którzy mają licencję Polskiej Federacji NW. Gdy ktoś odbiega wychwytują błędy i wręczają  czerwoną kartkę, lub żółtą. Na takich zawodach mogą się znaleźć 3,4 pokolenia na raz i to jest piękne"- mówił podczas imprezy Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking


170 osób zarejestrowało się na dzień przed biegiem, od rana jednak zapisywały się kolejne osoby.

Wszyscy uczestnicy Pucharu Regionalnego Nordic Walking otrzymali medale. Na najlepszych w poszczególnych kategoriach czekały puchary i nagrody. Mieszkańcy Włocławka, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę w„chodzeniu z kijkami”, mogą przyłączyć się do zajęć organizowanych na każdym z osiedli.

Ł.D.

Zdjęcia (174)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe