Jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "Talencik"

  • 11.06.2019, 15:46 (aktualizacja 11.06.2019, 18:02)
  • Kacper Piekarski
Jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów "Talencik"

Wczoraj (10.06) w sali kameralnej Centrum Kultury "Browar B" odbył się jubileuszowy, dziesiąty już konkurs pod hasłem "Talencik", który co roku organizowany jest przez Klub "Łęg". Międzyszkolny konkurs zgromadził około 120 dzieci, które zapragnęły zaprezentować swoje zdolności i umiejętności na scenie. W tym roku klub Łęg przy organizacji wydarzenia mógł liczyć na wsparcie oraz aktywną współpracę ze Stowarzyszeniem Akademii Rozwoju Twórczości i Kreatywności oraz z Urzędem Miasta Włocławek.

Konkurs rozpoczął się już o godzinie 9:30. Dzieci podzielono według czterech kategorii wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci najmłodsze, co z pewnością było ogromnym powodem do zadowolenia dla organizatorów "Talencika", gdyż rosnące z edycji na edycję zaangażowanie uczestników jest największą motywacją do realizowania kolejnych konkursów młodych talentów.

"Dotrwaliśmy do dziesiątej edycji. Jest to cudowny jubileusz, dlatego w tym roku zorganizowaliśmy trochę większą imprezę. Myślę, że jest to bardzo fajna edycja, jak na razie wszystko świetnie nam się układa. Dzieci oprócz swoich występów mogą także w międzyczasie pobawić się ze swoimi rówieśnikami, wyjść na dziedziniec i spędzić trochę czasu z rodzicami na świeżym powietrzu, czy też zjeść coś słodkiego." - mówi Magdalena Musielewicz, kierownik Klubu "Łęg" Centrum Kultury "Browar B".

 

Uczestnicy prezentowali swoje wystąpienia w kategoriach śpiewu, tańca oraz innych zdolności. Na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i statuetki. Oprócz tego dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe w postaci pendrive'ów, magnetofonów, słuchawek czy power banków, które z pewnością zadowolą młodych artystów. W trakcie "Talencika" z każdej kategorii wiekowej wybrano najlepsza trójkę. Trzy dziewczynki ze szkoły podstawowej nr 11 zainscenizowały dziś podczas konkursu znany wierszyk Jana brzechwy, co z pewnością może być powodem do dumy zarówno dla rodziców, jak i organizatorów.

Talencik organizowany co roku przez Klub Łęg to nie tylko doskonała zabawa, ale przede wszystkim możliwość pokazania najmłodszym jak rozwijać swoje talenty oraz dzielić się nimi poprzez publiczną prezentację. Doświadczenia takiego nie zastąpi nic innego a pokonanie tremy i nauka zwieńczona sukcesem to wartości, które z konkursu wyniesie każde dziecko.
 

 

 

Kacper Piekarski

Zdjęcia (46)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe