Synoptycy ostrzegają! Dzisiejszej nocy burze z gradem

  • 12.06.2019, 14:50
  • Bogumiła Obałkowska
Synoptycy ostrzegają! Dzisiejszej nocy burze z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed zjawiskiem meteorologicznym jakie dzisiejszej nocy wystąpi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Biuro prognoz zapowiada burze z gradem II stopnia. Ważność zjawiska określono od godz. 2.00 do 7.00 13 czerwca. 

Ostrzeżenia dotyczące burz dzieli się na 3 stopnie. Ostrzeżenia stopnia drugiego - wydanego na na dzisiejszą noc charakteryzuje się opadami deszczu do 60 mm w okresie trwania zjawisk burzowych. Może spowodować szkody w drzewostanie; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia budynków; straty w uprawach rolnych; zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych; zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dodatkowo zgodnie z wydanym ostrzeżeniem miejscami pojawi się grad. Wiatr może osiągnąć do 95 km/h. Lokalnie przewiduje się opady deszczu do 40 mm.

Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe