środa, 24 kwietnia 2024 13:00

Pewne zwycięstwo Lidera w 30. kolejce klasy okręgowej

W poniedziałek (17.06) Lider Włocławek rozegrał awansem spotkanie w ramach 30. kolejki rozgrywek II grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej w sezonie 18/19, w której na wyjeździe pewnie pokonał drużynę KS Brzoza 5:0, czym w pełni zrehabilitował się za porażkę z Notecią Łabiszyn w poprzedniej kolejce. I choć po pierwszej połowie nic nie wskazywało na tak wysokie zwycięstwo (prowadzenie 1:0 po 45 minutach gry), to po przerwie podopieczni trenera Michała Baińskiego zaprezentowali już pełen wachlarz swoich możliwości, dokładając jeszcze 4 bramki w drugiej części spotkania. Tym samym z 70 punktami na koncie umocnili się na pozycji lidera tabeli. Liderowi pozostało do rozegrania jeszcze jedno, zaległe spotkanie ze Zdrojem Ciechocinek w ramach 27. kolejki, jednak zespół z Włocławka już wcześniej zapewnił sobie awans z 1 miejsca do IV ligi.

"Mecz ułożył się po naszej myśli, udało nam się wygrać w tym nietypowym terminie, gdyż zarówno my, jak i przeciwnik mieliśmy tylko dwa dni odstępu między rozgrywanymi meczami. Poprosiliśmy o zmianę terminu i jesteśmy wdzięczni drużynie miejscowej, że przystali na naszą propozycję. Założenia przedmeczowe były na pewno takie, żeby zagrać znacznie lepszy mecz niż ten poprzedni, gdyż po ostatnim spotkaniu byliśmy bardzo niezadowoleni z postawy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Dziś mogliśmy zobaczyć znacznie lepszą postawę naszej drużyny, stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, a większość z nich udało się wykorzystać, z czego możemy być dumni." - mówił po meczu Michał Baiński, trener Lidera Włocławek.

Trener Baiński podkreślał również, że awans do IV ligi to ogromny sukces jego zespołu. Zespołowość, wola walki, dobra chemia w zespole oraz zaangażowanie to kluczowe kwestie, które zadecydowały o pewnym awansie Lidera do wyższej klasy rozgrywkowej. Ze słów trenera można wywnioskować również, że klub jest bardzo zadowolony z koncepcji stawiania na młodych zawodników, i w przyszłym sezonie zarówno zarząd, jak i sztab trenerski ponownie będą chcieli wdrożyć swoje założenia odnośnie wprowadzania młodzieży do pierwszego składu. Warto wspomnieć również, iż Lider dokładając aż 5 bramek w 30. kolejce obecnie ma na koncie już 99 strzelonych goli w ciągu całego sezonu. Okazja do przełamania bariery 100 trafień w sezonie 18/19 nadarzy się w ostatnim, zaległym spotkaniu ze Zdrojem Ciechocinek, które włocławianie rozegrają na własnym boisku już w czwartek, 20 czerwca o godz. 12:00.

Bramki dla Lidera zdobywali: Bartłomiej Grube 3 (61,87,52), Damian Narożniak (11), Anton Hartman (55).