czwartek, 28 marca 2024 13:11

Lider Włocławek zakończył sezon ligowy pokonaniem na wyjeździe KS Zdrój Ciechocinek. Chwila oddechu przed IV ligą

Autor: fot. Dolores

W czwartek 20 czerwca, Lider Włocławek rozegrał ostatni mecz sezonu ligowego. Zaległy mecz 27 kolejki, został rozegrany w Ciechocinku. Naprzeciw włocławskiej drużyny stanął Zdrój Ciechocinek. Włocławscy piłkarze zakończyli mecz z bardzo dużą przewagą bramek - ostatni gwizdek zakończył spotkanie wynikiem 4:0 dla Lidera Włocławek. Pierwszy gol padł już dwudziestej piątej minucie spotkania.  Jak przyznaje trener, pomimo doskonałego wyniku, wiele sytuacji podbramkowych pozostało niewykorzystanych. Piłka trafiała w słupki i poprzeczki. Niemniej zakończenie sezonu można uznać za niemal doskonałe. Lider Włocławek stara się promować nowych zawodników. Tak jak i w poprzednich meczach i w tym spotkaniu debiutowali zawodnicy z drużyny juniorów.

Pierwszy gol podczas czwartkowego spotkania był jednocześnie setnym w rozgrywanym przez Lidera sezonie. Bramka padła w 5 minucie, a wbił go przeciwnikom Jakub Kowalski. Kolejną bramkę zdobył Patryk Jaworski. Po przerwie 3 gola zdobył dla Włocławka Damian Narożniak. Na 10 minut przed końcem spotkania ostatnią, czwartą bramkę, zdobył Kacper Duduś.

"Założenia taktyczne zrealizowane. Mecz pod kontrolą. Bardzo dobre występy nowych zawodników. Mamy awans do IV ligi. Teraz chwila oddechu. Niektórzy już wcześniej pojechali na testy do zespołów z wyższych lig. Zobaczymy jak ten sezon wpłynął na ich karierę, czy dostaną się do wyższych lig. Dla sztabu praca się nie kończy. Kompletujemy kadrę na IV ligę. Mamy nadzieję namieszać w IV lidze."- podsumował Michał Baiński trener Lidera Włocławek

Po 30 rozegranych kolejkach i zdobytym awansie do IV ligi czas na regenerację sił, a następnie rozpoczęcie intensywnych  przygotowań do pokonania kolejnych czekających wzywań.