II Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

  • 24.06.2019, 17:20 (aktualizacja 24.06.2019, 17:50)
  • Ł.D.
II Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego

W sobotę, 22 czerwca, w Kowalu odbyła się druga edycja Kujawskiego Maratonu im. Kazimierza Wielkiego. Organizatorem zawodów było Włocławskie Towarzystwo Rowerowe LUMAC LIKE BIKE WTR przy współpracy z jednostkami organizacyjnymi gminy i miasta Kowal.

"Znaleźliśmy tu taki klimat, gdzie podejrzewam nigdzie byśmy nie mieli. Mamy służby, mamy straż, park w którym za chwilę będziemy witać uczestników poczęstunkiem  i zaplecze maratonowe czy centrum społeczno-kulturalne. OSP zabezpiecza trasy. (...)Trasa dla kolarzy jest interwałowa"- mówił tuż przed wyścigiem Wiesław Grześ z Włocławskiego Towarzystwa Rowerowego LUMAC Like Bike WTR

Miasto Kowal cyklistów gościło po raz drugi. Pierwsza edycja maratonu kolarskiego miała również miejsce w Kowalu. Impreza niewątpliwie ożywia malownicze miasteczko, które staje się jeszcze bardziej kolorowe. Zainteresowanie maratonem okazało się o wiele większe, niż w roku ubiegłym. W pierwszej edycji udział wzięło blisko stu zawodników. Natomiast tym razem w biurze zawodów, które znajdowało się w Centrum Społeczno-Kulturalnym, zameldowało się łącznie 168 uczestników. Rywalizowali oni ze sobą na trzech dystansach - 64 i 128 kilometrów oraz w maratonie rodzinnym.

Na dystansie MINI liczącym 64k m linię startu przekroczyło 102 kolarzy. Rozlosowano 10 grup startowych liczących po 12 zawodników. Na dystansie MEGA liczącym 128 km łącznie wystartowało 29 kolarzy. Na tym dystansie wystartowały 3 grupy liczące po 10 zawodników. Na najlepszych w swojej kategorii i na danym dystansie czekało miejsce na podium i medal.
DYSTANS RODZINNY był w tym roku nowością, liczył około 11km. Do udziału w tym wyścigu zgłosiło się 13 rodzin. Łącznie na starcie pojawiło się 37 uczestników. Po ukończeniu tego dystansu wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnymi upominkami. Nagrodę główną II Kujawskiego Maratonu im. Kazimierza Wielkiego, którą był rower, wylosował Andrzej Desselberger z klubu WTT z Włocławka.
 

Ł.D.

Zdjęcia (108)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe