XX edycja Turnieju Miast Królewskich w Boksie

  • 25.06.2019, 17:18 (aktualizacja 25.06.2019, 18:20)
  • Bogumiła Obałkowska
XX edycja Turnieju Miast Królewskich w Boksie fot. DJMD

22 czerwca w Brześciu Kujawskim, na skwerze miejskim, odbyła się dwudziesta edycja Turnieju Miast Królewskich w Boksie. Była to kolejna widowiskowa uczta dla mieszkańców Brześcia, ale także dla wszystkich miłośników boksu z okolicznych miejscowości. Pierwszy turniej odbył się w 1999 roku. Część założycieli i współorganizatorów tego turnieju nie żyje. Pomysl zrodził się w Włocławskim Klubie Sportowym START. W jubileuszowych zawodach wystąpili reprezentanci takich klubów, jak Włókiennik Łódź, Zawisza Bydgoszcz, Astoria Bydgoszcz, Champion Włocławek, Start Włocławek, Fightclub Toruń, GKS Łokietek, a także pięściarze z niemieckich klubów bokserskich. W turnieju odbyło się trzynaście walk międzypaństwowych i pięć walk sparingowych, w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Turniej w zamyśle organizatorów ma przyczyniać się do propagowania boksu jako dyscypliny sportowej.


"Turniej nasz jest doceniany w całej Polsce. Dziś rozgrywamy mecz miedzypaństwowy. Polska- Niemcy. Przyjechali do nas zawodnicy z Roztoku. "- podkreślał Grzegorz Katolik Współorganizator Turnieju Miast Królewskich w Boksie

 

Należy zaznaczyć, że boks jest jedną ze starszych dyscyplin sportowych. Już na pierwszych igrzyskach olimpijskich, które odbywały się w Atenach, pojawił się wraz z zapasami jako sport walki. Uważany jest za bardzo szlachetną dyscyplinę. W ocenie Wiceprezesa Polskiego Związku Bokserskiego - Macieja Demela - zainteresowanie boksem w województwie kujawsko-pomorskim jest ogromne.

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (88)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe