Ujawniono nielegalne składowisko 48 ton substancji chemicznych. Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia

  • 25.06.2019, 19:08 (aktualizacja 25.06.2019, 19:39)
  • Janusz Krysztop
Ujawniono nielegalne składowisko 48 ton substancji chemicznych. Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnego składowania odpadów chemicznych. Aż 48 ton niebezpiecznych substancji wykroty około miesiąc temu w Topólce. 

"Wstępnie biegły, który brał udział w oględzinach stwierdził, ze substancje znajdujące się w 48 pojemnikach o pojemności 1000 litrów każdy mogły zagrozić życiu lub zdrowi człowieka mogły zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka, jak i też spowodować obniżenie jakości wody, a także zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Opinia kompleksowa zostanie sporządzona za 1,5 miesiąca." - mówi  prokurator Waldemar Kwiatkowski

 

Wstępne zarzuty przedstawiono Tomaszowi Sz., mieszkańcowi gminy Radziejów. Podejrzany, prowadzący działalność gospodarczą w innej miejscowości niż ujawnione składowisko, nie przyznał się do winy, utrzymując, że wszystkie jego działania były całkowicie legalne i posiada stosowne zezwolenia.

"Do czasu przedstawienia mężczyźnie zarzutów zostały wszystkie odpady zutylizowane, ziemia rekultywowana. Tomasz S. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. Przedstawił jedynie dokumenty dotyczące utylizacji tych odpadów. W Topólce wynajmował teren od osoby prywatnej i tam składował odpady pochodzące z jego działalności."-mówi  prokurator Waldemar Kwiatkowski

 

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe. Obecnie prokuratura oczekuje na kompleksową opinie, która prawdopodobnie ugruntuje sformułowane zarzuty.  Oskarżonemu może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 


 

Janusz Krysztop
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe