Łukasz Zbonikowski o 500+ :"Dzieci były niedożywione. Przez ostatnie 30 lat żaden rząd nie był w stanie tego zrobić."

  • 26.06.2019, 16:25
  • Bogumiła Obałkowska
Łukasz Zbonikowski o 500+ :"Dzieci były niedożywione. Przez ostatnie 30 lat żaden rząd nie był w stanie tego zrobić." fot. Janusz Krysztop

Poseł  Łukasz Zbonikowski zorganizował dziś w godzinach porannych konferencję na temat rozszerzenia programu 500+, funkcjonującego już od 3 lat. 500+ to comiesięczne dofinansowanie dostępne dla każdej rodziny, przysługujące na drugie i każde kolejne dziecko poniżej 18-tego roku życia. Od 1 lipca można będzie się ubiegać o dodatkowe 500 zł także na pierwsze dziecko. Sam program ulega dogodnym uproszczeniom. 

"Ten program to ogromny wysiłek finansowy dla państwa polskiego. Przez ostatnie 30 lat żaden rząd nie był w stanie tego zrobić. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że od 1 lipca każde dziecko będzie objęte programem. Do tej pory program kosztował około 22 miliardy rocznie, to były pieniądze przekazywane wprost do polskich rodzin. Obejmowało to 2 mln 400 tys rodzin a 3 mln 600 tys dzieci. Po rozszerzeniu liczba rodzin objętych programem wzrośnie aż do 4 mln 400 tys, a ilość dzieci - 6 mln 800 tys dzieci"- mówił podczas konferencji poseł Zbonikowski 

Wydłużeniu ulega także czas przeznaczony na złożenie samego wniosku. Jeśli wniosek złożony zostanie w sierpniu lub wrześniu, otrzymamy wyrównanie za 2 lub 3 miesiące. Takie same regulacje obowiązują w stosunku do daty urodzenia dziecka.

Program 500+ zdaniem słów posła Zbonikowskiego, lawinowo zmniejszył stopień ubóstwa polskich rodzin oraz przyczynił się w sposób widoczny do zmniejszenia patologii. Dodał także, że polityka społeczna polskiego rządu jest dostrzegana i doceniana na arenie międzynarodowej.

Jak poinformował poseł Zbonikowski województwo kujawsko-pomorske zostało wybrane jako miejsce zainicjowania nowego poszerzonego programu 500+. Premier rządu, Mateusz Morawiecki zainicjuje start programu w najbliższą sobotę 29 czerwca, podczas rodzinnego pikniku w gminie Mrocza pod Bydgoszczą, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy województwa.

Bogumiła Obałkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator_2
Obserwator_2 27.06.2019, 23:11
Łukasz opanuj się chłopie, zagalopowałeś się z propagandą swojej kłamliwej partii! Dzieci zagładzone? Kto uwierzy w takie bzdury w kraju gdzie jest ogromny problem otyłości właśnie u dzieci!!!
500+ to jest dawanie "ryby" zamiast "wędki" wszystkie kraje, które miewały takie "socjalne" pomysły kończyły nieciekawie z dużą inflacją lub deficytem. No, ale na tym to się trzeba znać! Czyli nie Ty!
Anka
Anka 27.06.2019, 01:41
Panie pośle, te pieniądze powinny być przeznaczone na opiekę zdrowotną i edukację dzieci. Dzieci z rodzin ubogich i patologicznych zawsze były objęte w szkołach programami pomocy finansowej i dożywiania. Czy 500+ przyczyniło się też do likwidacji niedożywienia w bogatych rodzinach np. posłów, senatorów? To żle pomyślane rozdawnictwo. Rodzice powinni mieć warunki do godnego zapracowania na utrzymanie rodzin. Temu powinien służyć system rozbudowy żłobków i przedszkoli, tylko na to już kasy brak.
Kujawianka
Kujawianka 26.06.2019, 17:08
To pan poseł ma chyba złe dane; w Polsce mamy więcej dzieci z nadwagą i otyłością znacznego stopnia, a co za tym idzie zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi, niż dzieci niedożywionych.

Pozostałe